po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> 28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

Aktuality

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

Cestovní pojištění Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

28. říjen je velice významný den v historii naší země. V tento den bylo slavnostně vyhlášeno samostatné Československo, a proto si zaslouží pozornost nejen ze strany politiků a dalších významných osobností, ale i nás občanů této krásné země. Pokud nevíte, jak tento volný den strávit, nechte se inspirovat našimi tipy. Navštívit v tento den můžete významná místa po celé České republice zadarmo nebo za výhodnější vstupné. Řada objektů je dokonce otevřena pouze v podobné dny, jako je tento.

Den otevřených dveří v Poslanecké sněmovně

Zajímavá vás politika, historie a architektura? Chtěli byste spatřit místa, kde politici jednají o budoucnosti našeho státu, na vlastní oči? V rámci tradičního Dne otevřených dveří Poslanecké sněmovny na Malé Straně budete moci navštívit například hlavní jednací síň, reprezentační sály, zasedací místností, kanceláře některých parlamentních výborů a další prostory ve Smiřickém, Šternberském a Thunovském paláci. Průvodkyně Pražské informační služby vás během prohlídky poutavě seznámí s historií, současným využitím i nejrůznějším zajímavostmi a perličkami.

Den otevřených dveří v Senátu

Také další významná politická budova pořádá Den otevřených dveří. Je jím budova Senátu neboli Valdštejnský palác postavený cca před 400 lety. Otevřeny budou také Valdštejnské zahrady a sousední Kolowratský palác, jež je rovněž součástí Senátu. K úžasu vás dovede například úchvatný krb v Hlavní sále, italskými mistry bohaté vyzdobené stropy v Mytologické chodbě či působivé kožené tapety v Rytířském salónku. Prohlédnout si budete moci také Jednací sál.

Den otevřených dveří v Kramářově vile a Obecním domě

28. říjen nabízí zcela ojedinělou příležitost prohlédnout si místo, kde se setkávaly a stále se setkávají významné osobnosti celosvětové politické scény. Je jím vila prvního československého předsedy vlády Karla Kramáře, jež je považována za jednu z nejvýraznějších staveb pražské vilové architektury. Dveře se otevřou do interiérů vily i její rozsáhlé zahrady. Díky připravovaným prohlídkám se dozvíte vše, co vás bude zajímat.

Líbí se vám nádherný secesní Obecní dům, ale nikdy jste nebyli uvnitř? V den 28. října se jeho Obecního domu otevřou široké veřejnosti a návštěvníci si budou moci tyto nádherné reprezentační prostory prohlédnout i za doprovodu průvodce.

Zdarma i levněji do muzeí a galerií po celé ČR

Národní technické muzeum u Letenských sadů se vždy těšilo velkému zájmu. Ve významné dny je možné muzeum navštívit a prohlédnout si jej za symbolických 50 Kč. Platí to i pro 28. října 2016. Také Národní muzeum a jeho pobočky (např. Nová budova Národního muzea, Náprstkovo muzeum, Národopisné muzeum, České muzeum hudby, Muzeum Antonína Dvořák, Muzeum Bedřicha Smetany a další) v tento den můžete s celou rodinou navštívit zadarmo.

Kromě muzeí jsou zdarma vstupy také do řady galerií. Co takhle zavítat do pražské Národní galerie, jež zahrnuje galerie ve Veletržním paláci, Šternberském paláci, klášteře sv. Anežky České, Salmovském paláci, Schwarzenberském paláci a paláci Kinských? Určitě budete nadšeni.

Atmosféru první republiky připomene Křivoklát

Zajímavou kulturní akci pořádá například hrad Křivoklát. V tento den na hradě potkáte dobově oděné účastníky, četníky, vojáky, legionáře i historické automobily a motocykly. Součástí programu bude rovněž přehlídka tradiční českých piv, hudební produkce i rozmanité občerstvení. Vrcholem akce bude slavnostní akt k poctě Československé republiky v 13.30 hodin.

Město Tábor rovněž pořádá bohatý program věnovaný dni vzniku samostatného Československa. Akce se koná na Střelnici, kde se předvedou různá táborská sdružení, spolky a instituce a těšit se můžete na pestrá divadelní, hudební a taneční představení.

Nejvíce akcí se tradičně koná v hlavním městě Praze, kde se významných státních budov a památek nachází největší množství. Ale také mimopražské oblasti nabízí ve státní den zajímavý a pestrý kulturní program. Prohlídky zdarma nabízí více či méně známá místa, muzea, galerie a samozřejmě i hrady a zámky po celé ČR.

Štítky: 28. říjen | rady a tipy na úspory | samostatné Československo | tipy na výlety |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

Cestovní pojištění a dítě – výhodné ceny, někdy je dokonce zdarma

31. 5. 2016

Přichází doba rodinných dovolených a s ní i otázka cestovního pojištění dětí. Jaké cestovní pojištění je po děti nejvýhodnější a kolik bude stát? Už dopředu můžeme prozradit, že cestovní pojištění pro děti pořídíte za výhodnou cenu a někdy dokonce zdarma.

Celá aktualita

Pozor na sport a pojistné podmínky. Tipy pro výběr cestovního pojištění

4. 5. 2016

Každá turistická i pracovní cesta za hranice začíná sjednáním cestovního pojištění. Za pár korun na den získáte plnohodnotnou lékařskou péči plus asistenční služby kdekoli na světě. Pozor však na podmínky pojištění. Pozor například na rizikové sporty. Pokud se chcete na dovolené potápět, či jezdit na raftu, běžná cestovní pojistka vám nemusí stačit. Máme pro vás několik tipů na pro výběr správného cestovního pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »