Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Aby se cestovní pojištění vyplatilo

Aktuality

Aby se cestovní pojištění vyplatilo

22. 7. 2014 Cestovní pojištění Sezóna letních dovolených se nezadržitelně blíží a s tím i zvýšené riziko úrazů a nemocí. Proto by mělo být součástí zařizování a balení také kvalitní cestovní pojištění. Nejenže Vám zaručí klidnější spaní a pohodovou dovolenou, ale v případě nehody za Vás také pokryje případnou léčbu.

Stále velké množství Čechů vyjíždí na letní dovolenou pouze s kartičkou pojištěnce neboli Evropským průkazem pojištění. Ten jim sice zaručuje právo na lékařsky nezbytnou péči ve všech zemích Evropské unie, ale není možné jej uplatnit ve všech zdravotnických zařízeních a rovněž se nevztahuje na všechna vyšetření. Navíc je nutné uhradit poměrně vysokou spoluúčast.

O tom, že Evropský průkaz pojištěnce nestačí, se každoročně přesvědčí desítky Čechů. "Cestovní pojištění jsme si nezřizovali, mysleli jsme, že nám v rámci Evropské unie stačí jen kartička pojištěnce. Jenže když jsem si přivodila výron kotníku a musela na vyšetření do nemocnice, čekalo nás nepříjemné překvapení. Sice mě ošetřili a kotník mi zafixovali, ale stálo nás to téměř šedesát tisíc,“ svěřila se svou zkušeností paní Alena F., které se přihodil lehčí úraz na dovolené v Rakousku.

Cestovní pojištění za pár korun

Přitom cestovní pojištění samo o sobě není nijak drahé a vyjde pouze na pár desítek korun. Kdyby paní Alena F. měla cestovní pojištění sjednané, neuhradila by ani korunu navíc. Veškerou léčbu včetně asistenční služby by jí hradila pojišťovna.

Pozor na pojistné podmínky

Podobnou zkušenost má také pan Miroslav N., jehož syn na dovolené v Turecku způsobil zranění jiného dítěte při skoku do bazénu. Svou rodinu sice pojistil, ale neseznámil se s pojistnými podmínkami. "Před cestou do zahraničí jsem pojistil celou rodinu. Bohužel jsem si ale pečlivě nepřečetl pojistné podmínky. Když pak syn při skoku do bazénu nešťastně zranil dítě, zůstali jsme na holičkách. Odpovědnost za škodu způsobenou třetí osobě jsme totiž v pojištění zahrnutou neměli. Tato nedbalost nás stála téměř 200 tisíc korun,“ uvedl.

Kvalitní cestovní pojištění by mělo být základem každé klidné dovolené. Pojištění za pár desítek korun denně vám kromě zajištěné a zaplacené lékařské péče dodá i pocit jistoty. Pokud váháte mezi různými nabídkami pojišťoven, můžete je porovnat na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »