Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Češi se připravují na zimní dovolenou i několik měsíců dopředu

Aktuality

Češi se připravují na zimní dovolenou i několik měsíců dopředu

30. 12. 2014 Cestovní pojištění Více než 600 000 Čechů vyráží za zimními radovánkami na hory do zahraničí. Mnozí z nich se na zimní dovolenou připravují několik měsíců dopředu a dovolené u cestovních kanceláří nakupují s předstihem. Dovolené kupované na poslední chvíli jsou totiž výrazně dražší.

Známá cestovní agentura Invia uvádí, že Češi mají nejraději tradiční a osvědčené lokality, mezi které patří italské, rakouské a francouzské Alpy. „Italské Alpy tvoří 27 procent z celkového prodeje pobytů na zimní období sezony 2014 až 2015. Itálie je pak následována Rakouskem, které zaujímá 18procentní podíl z poptávky,“ říká Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.

Hlavním riskem předčasného koupení zimní dovolené je počasí. Ačkoliv lyžařská sezóna začíná již v polovičce prosince, ne vždy je zaručeno, že na sjezdovkách bude dostatek použitelného sněhu. To platí také pro konec sezóny. „Některé cestovní kanceláře proto nabízejí novinku ve formě garance sněhu. Jde vlastně o možnost zrušit zájezd bez jakýchkoli stornopoplatků v případě, že v lyžařském středisku, pod které daný hotel spadá, nebude k ‚rotaké Michal Tůma.

Průměrně Češi utratí za zimní dovolenou více než 11 000 korun

Průměrné ceny za zimní dovolenou se pohybují kolem 11 000 korun. Pokud se však Češi rozhodnou strávit v zahraničí Vánoce či Silvestr, pak za dovolenou zaplatí téměř dvojnásobnou cenu.

„Přestože jsou ceny zájezdů během Vánoc a Silvestra vyšší o 30 až 50 procent, zájem českých turistů je značný a kapacity omezené. Prodeje obvykle začínají už v létě o prázdninách, kdy cestovní kanceláře nabízejí slevy First minute. Dnes je tak většina ubytovacích kapacit na Silvestra vyprodaná,“ uvedla Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

A stejný názor zastává také Michal Tůma. „V nabídce nyní zůstávají většinou čtyř či pětihvězdičkové hotely s wellness, kde jsou pobyty dražší, popřípadě ubytování v hotelích či apartmánech, které jsou od sjezdovek vzdálenější. Opět se potvrzuje pravidlo, že cenově výhodně pobyty s ubytování u sjezdovky nebo přímo na ní – a s bazénem k tomu – jsou vždy vyprodané jako první. Někteří klienti si tyto pobyty zamluví dokonce na místě rok dopředu,“ dodává.

Nezapomeňte na servis lyží

Češi jsou zodpovědní a kromě plánování dovolené nezapomínají také na servis lyží, jejichž stav má vliv na bezpečnost jízdy. Vhodné je lyže dát do servisu s předstihem a nespoléhat se na servisy v lyžařských střediscích. „Ve specializovaném servisu zajistí nabroušení hran, zacelí případné rýhy na skluznici a navoskují lyže. Důležitou součástí údržby je i úprava a nastavení vázání dle aktuální výšky a hmotnosti, a to zvláště u dětí, které rychle rostou. Cena servisu se pohybuje od 250 do 500 korun,“ vysvětlil David Holík, ředitel firmy Ina Sport, která dodává lyže značky Elan.

Nezapomeňte na cestovní pojištění

Vyrazit na zimní dovolenou bez cestovního pojištění je značně riskantní. Nezapomeňte si proto sjednat odpovídající cestovní pojištění, jehož nabídku najdete na stránkách Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »