Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Cestování v zimě. Jaké zvolit cestovní pojištění k moři a jaké na lyže

Aktuality

Cestování v zimě. Jaké zvolit cestovní pojištění k moři a jaké na lyže

14. 10. 2015 Cestovní pojištění Již dávno neplatí, že v zimě jezdíme na lyže a v létě k moři. Nabídka cestovních kanceláří umožňuje cestovat za teplem kdykoliv v roce. Stačí si vybrat správnou lokalitu. Ať už se chystáte brázdit zasněžené kopce nebo vystavit tváře slunečním paprskům, nezapomeňte si sjednat správné cestovní pojištění.

Při plánování dovolené a zejména při balení byste neměli zapomenout také na sjednání odpovídajícího cestovního pojištění. Pojišťovny nenabízí pouze jeden typ cestovního pojištění, ale až několik různých variant, které se liší podle typu a účelu cesty. Tomu odpovídá rozsah pojištění, pojistné limity a samozřejmě také výše pojistného.

V nabídkách pojišťoven tak můžeme narazit na balíčky cestovního pojištění určené například na cestu k moři, na lyže a snowboard, eurovíkend, turistický víkend, dovolenou v exotických krajích či pracovní cestu. Pokud jste dosud měli pocit, že výběr cestovního pojištění není až taková věda, trochu jste se mýlili.

Cestovní pojištění vybírejte podle účelu cesty

Pojišťovny samozřejmě nabízí také univerzální balíčky, které kryjí obvyklá rizika hrozící na cestách v zahraničí. Nebo si můžete sjednat pojištění, které kryje téměř vše. V prvním případě se však může stát, že nebudete mít sjednaná všechna rizika, v druhém případě cestovní pojištění vyjde příliš draze. Lepší je si vybrat cestovní pojištění na míru.

Základním kritériem, podle kterého byste si měli cestovní pojištění vybírat, je účel vaší cesty. Není přece nutné mít pojištěné zimní sporty, když dovolenou plánujete strávit na pláži v Thajsku. A ve chvíli, kdy plánujete náročnou vysokohorskou túru ve vysokých nadmořských výškách, si opravdu nevystačíte s běžným turistickým pojištěním.

Na lyže nebo k moři?

Podívejme se například na cestovní pojištění na zimní dovolenou v horách, kde se budete aktivně věnovat zimním sportům. Cestovní pojištění by vždy mělo zahrnovat pojištění léčebných výloh v případě úrazů, k nimž dojde právě při provozováních zimních sportů, a samozřejmě nemocí.

Pozor si přitom dejte na výluky, které rozlišují sporty na běžné a rizikové (adrenalinové). Ty rizikové bývají ze základního pojištění vyjmuty a je nutné je připojistit. U zimních sportů bývají součástí výluk následující sporty: skialpinismus, skikross, skoky na lyžích, zimní sporty ve snow parcích, zimní sporty prováděné mimo upravené sjezdovky a další.

Součástí pojištění by také mělo být pojištění odpovědnosti za škody způsobené jiným osobám. Jak jistě víte, srážky lyžařů a snowboardistů nejsou ničím neobvyklým. Je lepší být na možné důsledky dobře připravený.

A v poslední řadě na zimní dovolené hrozí krádeže majetku, respektive sportovního vybavení. Lyže a snowboardy se běžně nechávají stát na stojanech, a krádež tohoto drahého vybavení nelze zcela vyloučit. Vždy je lepší být na tuto možnost připravený. Proto se nezapomeňte ujistit, že se vámi zvolené pojištění vztahuje také na krádež vašeho sportovního vybavení, nejen cestovních zavazadel.

Nic z toho, co jsme si uvedli výše, nebudete potřebovat na dovolené u moře. U moře si zpravidla vystačíte se základním cestovním pojištění, které se vztahuje na běžně provozované sporty spojené s lehkou turistikou, procházkami či výlety. Cestovní pojištění by tedy mělo obsahovat pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu a v ideálním případě také pojištění zavazadel a odpovědnosti.

I zde platí, že pokud máte v plánu provozovat rizikové sporty, nezapomeňte si je připojistit. V případě letních sportů, které se mohou provozovat u moře či v moři, se jedná například o námořní jachting, rafting, sportovní potápění, vodní motoristické sporty a další. Ač se letní dovolená může zdát bezpečnější variantou, nemusí tomu tak být. Před tím, než smlouvu o cestovním pojištění podepíšete, se pečlivě ujistěte, že se vztahuje na vše, co na dovolené u moře plánujete dělat.

Chcete si cestovní pojištění sjednat správně? Poraďte se s námi na Úspory.cz a cestovní pojištění si vždy uzavřete na míru a levně!

Štítky: cestovní pojištění k moři | cestovní pojištění na hory | cestovní pojištění online | cestovní pojitění na lyže | pojištění odpovědnosti | pojištění zavazadel | srovnání cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »