Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Cestovní pojištění a dítě – výhodné ceny, někdy je dokonce zdarma

Aktuality

Cestovní pojištění a dítě – výhodné ceny, někdy je dokonce zdarma

31. 5. 2016 Cestovní pojištění Přichází doba rodinných dovolených a s ní i otázka cestovního pojištění dětí. Jaké cestovní pojištění je po děti nejvýhodnější a kolik bude stát? Už dopředu můžeme prozradit, že cestovní pojištění pro děti pořídíte za výhodnou cenu a někdy dokonce zdarma.

Při volbě cestovního pojištění pro dítě záleží především na jeho věku. Pokud cestujete s malými dětmi do šesti let, cestovní pojištění se vám příliš neprodraží. Mládež od 6 do 18 let pak zaplatí za cestovní pojištění přibližně polovinu toho, co dospělí. Ceny cestovního pojištění pro děti samozřejmě mohou zvyšovat různá doplňková připojištění, která však bývají v praxi velmi užitečná a jejich sjednání se většinou vyplatí. Naopak některé pojišťovny nabízí cestovní pojistku pro malé děti úplně zdarma. Vždy proto záleží na aktuálních cenách a případných slevových akcích pojišťoven.

Cestovní pojištění pro děti do šesti let

Cenu běžné cestovní pojistky jsme si zkusili namodelovat na webu jedné z velkých pojišťoven. Zatímco dospělý zaplatí za základní týdenní cestovní pojištění pro cestu do Evropy cca 140 Kč, při cestě s malým dítětem do šesti let se cena této pojistky zvýšila o celkem zanedbatelných 14 Kč. Pojištění dvou dětí pak výslednou cenu cestovní pojistky nijak nezvýšilo. Rodiče malých dětí proto mohou být klidní. Pojištění na cesty pro děti do šesti let není vůbec drahé a jeho cena je spíš symbolická.

Podobně nízké navýšení ceny (asi 10%) vás čeká, pokud chcete různá připojištění. Cena týdenního cestovního pojištění s úrazovým připojištěním a pojištěním odpovědnosti za škodu činí zhruba 200 Kč, jedno a dvě malé děti cenu zvýší pouze o dvacetikorunu.

Cestování se staršími dětmi

Pokud cestujete s dětmi ve věku od 7 do 18 let, za cestovní pojištění už zaplatíte více. V naší modelové kalkulaci stojí základní týdenní cestovní pojištění pro dvě osoby (rodič a dítě ve věku 7 – 18 let) 216 Kč, rodina (dva dospělí a dvě děti starší sedmi let) pak zaplatí 431 Kč. Do ceny nepočítáme případná připojištění.

Nezapomeňte na připojištění. Mohlo by se hodit

Všechny ceny v našich modelových kalkulacích je nutné brát jen jako orientační. Ceny cestovního pojištění se mohou lišit nejen v závislosti na pojišťovně, ale také na sezóně, podmínkách pojištění atd. Vždy je proto dobré si pečlivě prostudovat, co vlastně dané cestovní pojištění obsahuje a jaká je výše pojistného krytí léčebných výloh. V poslední době se stává také téměř nutnost sjednat si i doplňkové připojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám. Pozor také na to, zda se cestovní pojistka vztahuje na provozování případných rizikových sportovních aktivit – v létě jde obvykle o přístrojové potápění, jachting, kanoistiku nebo vysokohorskou turistiku. Sportovci se možným připojištěním nevyhnou.

Štítky: cestovní pojištění | levné pojištění | pojištění na cesty | pojištění pro děti |

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »