Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Cestovní pojištění je možné sjednat i ze zahraničí

Aktuality

Cestovní pojištění je možné sjednat i ze zahraničí

11. 12. 2014 Cestovní pojištění Odjeli jste na dovolenou ve spěchu a zapomněli jste si sjednat cestovní pojištění? Nezoufejte. Cestovní pojištění je možné sjednat online a některé pojišťovny nabízí i možnost zpětného sjednání až o několik dní.

Přípravy na vysněnou a dlouho očekávanou dovolenou mohou být mnohdy hektické a téměř vždy se na něco zapomene. Riskovat na dovolené bez cestovního pojištění se však rozhodně nevyplácí. Pokud jste si zapomněli sjednat pojištění ještě před dovolenou, učiňte tak přímo z pláže.

Proč je cestovní pojištění důležité?

Stále větší procento lidí si před dovolenou sjednává cestovní pojištění. Zbytek se domnívá, že se jedná o zbytečnou věc, na které chtějí pojišťovny pouze vydělat. Pravda je taková, že cestovní pojištění smysl má a my Vám hned vysvětlíme, proč tomu tak je.

K úrazům na dovolených dochází často. Stejně tak se cestujícím nevyhýbají zákeřné choroby. Cena za ošetření je však v zahraničí několikanásobně vyšší, než je tomu v ČR. Průměrná cena za banální ošetření činí 6 000 korun a v případě hospitalizace se jedná dokonce o 55 až 60 000 korun. Nejvyšší ceny si nárokují zdravotnická zařízení v Egyptě, Turecku, Řecku a Itálii.

Vysoké ceny za ošetření a léčbu však nejsou tím nejhorším. Nemocnice totiž trvají na okamžité úhradě v hotovosti. „Stává se i to, že po pacientech zdravotnická zařízení chtějí peníze v hotovosti, a dokud je nedostanou, používají i velmi specifické praktiky, hraničící až s vydíráním. Odmítají pacienty z nemocnice propustit, nebo dokonce zabaví cestovní doklady,” říká Zuzana Nová z Allianz pojišťovny.

I v těchto případech se cestovní pojištění vyplatí. „Všem našim klientům radíme a opakujeme to znovu, aby vždy kontaktovali jako první asistenční službu, která poradí se znalostí místních poměrů a případné konflikty vyřeší,“ upozorňuje Jaroslava Kratochvílová z Allianz pojišťovny.

S pojištěním může pomoci přítel v ČR

Ze zahraničí můžete jednoduše požádat svého přítele či známého v ČR, aby Vám pojištění sjednal na dálku. Potřebuje k tomu pouze jméno a příjmení, rodné číslo a termín pojištění. Počátek pojištění závisí na konkrétní pojišťovně, u které si pojištění sjednáte. Ne všechny pojišťovny však tuto možnost nabízí.

Prodlení v pojištění
Pojišťovna Prodlení v pojištění
ČSOB pojišťovna 1 den
Česká pojišťovna 3 dny
VZP 3 dny
Generali 5 dní
Kooperativa 7 dní
Uniqa 7 dní
AXA Nelze*
Komerční banka Nelze**
UniCredit Nelze
Volksbank Nelze

Zdroj: Pojišťovny
*Komerční banka tuto možnost nabízí pouze v případě, že se jedná o prodloužení stávající pojistné smlouvy.
** Pojišťovna AXA umožňuje sjednání cestovního pojištění na dálku pouze v případě, že uzavřenému cestovnímu pojištění skončí platnost, ale klient se nemůže do ČR vrátit například z důvodu nemoci či neplánovanému prodloužení služební cesty.

Cestovní pojištění online

Zcela jednoduše si můžete cestovní pojištění sjednat online a je zcela jedno, kde se zrovna nacházíte. Stačí si na online kalkulačce vybrat odpovídající nabídku, uhradit pojistné prostřednictvím internetového bankovnictví a pojištění je vyřízené bez komplikací. Online cestovní pojištění dnes nabízí většina českých pojišťoven. A další výhodou je sleva ve výši 5 až 10 procent, které pojišťovny za online sjednání udělují.

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »