Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Cestovní pojištění na poslední chvíli? Bez problému

Aktuality

Cestovní pojištění na poslední chvíli? Bez problému

23. 5. 2014 Cestovní pojištění Vybrali jste si dovolenou Vašich snů za úžasnou cenu, ale na letišti musíte být během pár hodin? Právě nyní nastává doba, kdy cestovní kanceláře prodávají opravdu levné zájezdy. Mnoho lidí této nabídky využívá. Při balení by však neměli zapomínat na cestovní pojištění.

Každoročně cestovní kanceláře prodávají levné zájezdy právě v jarních měsících. Počasí není úplně ideální, ale pro mnoho lidí to není problém. Rádi tak využívají výhodných nabídek, aby se za málo peněz podívali na místa, která by si jinak nemohli dovolit. Ve svém nadšení však často zapomínají na velmi důležitou věc, kterou je cestovní pojištění.

Evropský zdravotní průkaz nestačí

Mnoho Čechů se domnívá, že si vystačí s Evropským zdravotním průkazem. Ten však nemusí stačit, protože náklady na léčení v zahraničí jsou několikanásobně vyšší než u nás. Stačí vyrazit na hory k našim sousedům. Dojde-li k úrazu, náklady se pohybují v desítkách až stovkách tisíc. A pokud není poškozený pojištěn, musí vše zaplatit ze své vlastní kapsy. A to může jeho i jeho rodinu doslova finančně zruinovat.

Přitom kvalitní cestovní pojištění stojí jen pár desítek korun a snažit se tak ušetřit, může být velmi krátkozraké. V porovnání s cenami zájezdů, které jsou lidé ochotni zaplatit, se jedná o zanedbatelnou částku. Stejně tak dávno neobstojí tvrzení, že uzavřít si cestovní pojištění trvá dlouho.

Cestovní pojištění za pět minut

Téměř všechny české pojišťovny nabízí cestovní pojištění online. Vybírat si můžete z několika variant, které se liší výší pojistných limitů a rozsahem pojištění. Stačí si tedy vybrat odpovídající variantu a pojištění si snadno uzavřete během pěti minut.

„Pojištění si tak můžete sjednat i v den odjezdu. V případě pojištění léčebných výloh v zahraničí je nutné ale pojištění zaplatit nejpozději před překročením státní hranice ČR, u letecké dopravy pak před odbavením,“ uvedla Dagmar Koutská z Allianz pojišťovny.

Další možností, jak si cestovní pojištění vybrat, jsou tzv. online srovnávače pojištění. Zde si můžete cestovní pojištění nejen objednat online, ale především porovnat. Díky této možnosti si vyberete přesně takovou nabídku, která odpovídá Vašemu zájezdu. A navíc ušetříte.

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »