Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Dovolená s dětmi: Pozor na infekce i úrazy

Aktuality

Dovolená s dětmi: Pozor na infekce i úrazy

9. 6. 2015 Cestovní pojištění Rodinná dovolená s dětmi patří mezi nejkrásněji strávené společné okamžiky. Aby vše proběhlo bez problémů, nezapomeňte si uzavřít odpovídající cestovní pojištění pro všechny členy rodiny. Předem si vždy zjistěte, jaké choroby mohou Vám a především malým dětem hrozit v dané zemi.

Dětský organismus je mnohem více citlivější a náchylnější. Choroby, které dospělému nemohu nijak vážně ublížit, mohou mít dítě závažnější průběh. To se týká zejména vzdálených a exotických zemích, se kterými malé děti nemají žádné zkušenosti. Pokud se tedy chystáte na dovolenou například do Thajska či Dubaje, nezapomeňte na očkování, potřebné léky a cestovní pojištění.

Cestovatelský průjem - nejčastější “turistický” zdravotní problém

Průjem a střevní potíže patří k nejčastějších chorobám, které vás mohou na cestách potkat. Nepříjemným průjmovým onemocněním se lze vyhnout pouze díky důkladné hygieně. Malé děti ochráníte kojením, ty větší musíte kontrolovat. Vždy se držte základního cestovatelského pravidla “oloupej to, uvař to, nebo na to zapomeň”.

Před každým jídlem si umyjte ruce a v ideálním případě používejte dezinfekční prostředky. Vodu pijte pouze balenou. To platí i pro veškerá jídla, k jejichž přípravě potřebujete vodu. Stejně tak používejte pouze led připravený z balené vody. Volně zakoupený led má vždy nejasný původ a i jedná kostka ledu může Vašemu dítěti jeho velkou dovolenou značně pokazit.

V žádném případě je nenechejte jíst neoloupané ovoce či zeleninu. Nejde-li oloupat, důkladně jednotlivé kousky omyjte. Nejezte jídla připravované na ulici obzvláště v zemích, kde panují vysoké teploty.

V případě, že Vaše dítě průjem postihne, je důležité doplňovat tekutiny. Nejlepší je čistá voda, ovocné čaje či rehydratační roztoky, které běžně zakoupíte v lékárně. V horším případě může dítě trpět horečkami a známky dehydratace projevující se suchou kůží, sliznicí, malým objemem moči a poruchami vědomí. V takovém případě okamžitě vyhledejte zdravotnické zařízení.

Sjednejte si výhodné cestovní pojištění na Úspory.cz a získejte řadu dalších výhod!

Příliš mnoho sluníčka škodí

Lidé vyráží do “teplých” krajin nejen za poznáním, ale především kvůli teplému a slunečnému počasí. Mnoho dospělých si neuvědomuje, že ostré slunce a vysoké teploty způsobují závažná onemocnění. A v případě citlivého dětského organismu mohou být následky mnohem horší.

Malé děti si užívají moře a prosluněné pláže a možné účinky slunce neberou v potaz. A proto tak musí učinit jejich rodiče. Před rizikem úpalu, úžehu či spálenin je nutné každé dítě chránit pomocí opalovacích krémů s vysokým ochranným faktorem, dostatečným pitným režimem a pobytem ve stínu. Dítě by nemělo na slunce vycházet bez přikrývky hlavy i slunečních brýlí. Tyto rady jsou samozřejmě vhodné také pro jejich dospělé rodiče.

Malárie a jiné infekční onemocnění

Stále více Čechů se odvažuje trávit dovolenou i ve velmi vzdálených zemí, kde nám “choulostivým” evropanům hrozí nejrůznější nemoci přenášené hmyzem. Nejčastěji se jedná o malárii, horečku dengue, žlutou zimnici, spavou nemoc či ebolu. Před těmito nemocemi vás ochrání důkladná prevence a vhodné léky (tzv. antimalarika).

Tato onemocnění jsou přenášena různými druhy hmyzu. Mnohem více než dospělí jsou ohrožené samozřejmě děti. Před každou cestou do malarických oblastí se proto poraďte s lékařem, který vám poradí vhodné léky a případně i očkování pro Vás i nejmenší. Lepší je však nemocem předcházet. Děti by vždy měly nosit oblečení s dlouhými rukávy i nohavicemi, čím se zmenší plocha obnažené kůže. Vhodné je rovněž používat kvalitní repelenty a v noci spát pouze pod ochranou moskytiér.

Nejen hmyz je nositelem závažných onemocnění. V cizině a zejména exotických zemí je velkou hrozbou také vzteklina. Děti mají větší tendenci navazovat kontakty s “roztomilými” zvířátky. K nakažení vzteklinou však stačí drobné kousnutí či škrábnutí nakaženým zvířetem. V takovém případě ránu důkladně vyčistěte a bez otálení vyhledejte zdravotnické zařízení. Zanedbaná vzteklina téměř vždy končí smrtí nakaženého.

Nejčastější příčinou úmrtí dítěte je utonutí či autonehoda

Ani cestování se nevyhýbají nejrůznější nehody a úrazy. Následkem autonehod a také utonutím umírá největší počet dospělých i dětí. Děti je proto nutné mít neustále pod dohledem. Cestujete-li autem, nezapomínejte na dětskou autosedačku. Nikdy ale opravdu nikdy nepouštějte dítě samotné do vody.

Štítky: cestovní pojištění | cestovní pojištění online | děti a nemoci | exotická dovolená | levné cestovní pojištění | srovnání cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »