Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Jedete na adventní trhy do zahraničí? Nezapomeňte se pojistit

Aktuality

Jedete na adventní trhy do zahraničí? Nezapomeňte se pojistit

17. 12. 2014 Cestovní pojištění Češi každoročně jezdí na adventních trhy do okolních zemí. Nejčastěji před Vánoci navštíví Vídeň, Drážďany, Salzburg, Mnichov či Norimberk. Nejinak je tomu i před letošními Vánoci. Na co však Češi zapomínají, je cestovní pojištění. I jeden den mimo ČR je zahraniční cesta jako každá jiná.

Zájezdy na adventní trhy jsou mezi Čechami velmi oblíbené. Nejčastěji jezdí do Německa a do Rakouska a cílem není pouze slavnostní vánoční atmosféra, ale také nákupy. Mnozí lidé však nepovažují jeden den v zahraničí za nutný ke sjednání cestovního pojištění. I během jednoho dne se však může stát cokoliv a cestovat bez patřičného pojištění je riskantní.

„Řadě lidí vůbec nedochází, že když ráno vyjedou a večer se vrátí domů, stále existuje nebezpečí, že se jim v zahraničí může něco stát. Turisté se také stávají obětí zlodějů a výjimkou není ani to, že způsobí škodu někomu jinému,“ varuje před lehkomyslností českých turistů Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny.

Třicet tisíc za převoz do ČR či deset tisíc za rozbité ozdoby

Velmi často se při jednodenních výletech turisté spoléhají na pojištění, které mají u platební karty, či na Evropský průkaz pojištěnce. To však není dostatečné, protože část nákladů stejně zaplatí ze své kapsy. Průkaz pojištěnce navíc nezahrnuje transporty mezi nemocnicemi, převozy do ČR ani asistenční služby. U platebních karet je zase problém s nízkými pojistnými limity a omezenými službami.

Ke zdravotní újmě přišla například žena na trzích ve Vídni v loňském roce. „Na trzích ve Vídni uklouzla mladá žena na zledovatělé dlažbě a udeřila se do hlavy. V nemocnici si ji nechali přes noc na pozorování a druhý den ji sanita převezla do Prahy. Transport vyšel na 30 tisíc korun,“ popsal jednu z mnoha pojistných událostí Vlastimil Divoký. Na stejnou částku vyjde také ošetření zlomené ruky.

To však není vše. Pojišťovny také řeší desítky okradených turistů. Například český turista, který navštívil trhy v Budapešti, nebude mít příjemné vzpomínky. Zloději mu ukradli fotografickou výbavu v hodnotě 20 tisíc korun. Škodu navíc nemusíte způsobit pouze sobě, ale i dalším osobám. Vyplatí se tedy i pojištění odpovědnosti. To by se hodilo například rodičům, jejichž šestiletá dcera shodila stojan s ozdobami v hodnotě deseti tisíc korun.

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »