Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Jedete na dovolenou se psem? Nezapomeňte na pojištění

Aktuality

Jedete na dovolenou se psem? Nezapomeňte na pojištění

21. 7. 2015 Cestovní pojištění Stejně jako zařizujete cestovní pojištění pro lidské účastníky dovolené, nezapomeňte si pojistit také svého pejska. I jemu na cestách hrozí určitá rizika. Cestovní pojištění psů však není tak obvyklé a zdaleka ne všechny pojišťovny jej nabízí. Podívejme se, jaké možnosti v této oblasti jsou nyní.

Léto je zde a s ním i dlouho očekávané dovolené. Někteří z nás si na dovolenou berou také své čtyřnohé členy rodiny. I oni si jistě “společnou dovolenou” chtějí užít bez nepříjemností. Bohužel tomu tak vždy není. S nepříjemnými situacemi se snáze vyrovnáte, máte-li sjednané odpovídající pojištění. A to platí jak pro lidi tak i jejich pejsky.

Pejskům stejně jako jejich páníčkům hrozí nemoci, úrazy a nebo mohou škodu také způsobit. Správně zvolené pojištění všechny tyto události pokryjí. Nabídky jednotlivých pojišťoven se však mohou značně lišit. Jaké tedy jsou možnosti, co vše lze pojistit a za kolik?

Česká pojišťovna uhradí až 70 procent nákladů

Svého psa si u České pojišťovny můžete pojistit v rámci svého cestovního pojištění a je určené pro případy akutního onemocnění či úrazu. Lze připojistit psa ve věku od 3 měsíců do 8 let. Základním podmínkou vybavení psa speciálním pasem a mikročipem či tetováním. Dojde-li k pojistné události, pojišťovna uhradí 70 procent nákladů spojených s léčbou do maximální výše 30 000 korun. Pokud máte pejska pojištěného produktem Mazlíček, získáte na cestovní pojištění 30procentní slevu.

Podobné je to u škod způsobených psem. Proti finančním důsledkům spojených s těmito škodami Vás ochrání pojištění odpovědnosti v občanském životě, které se vztahuje na Českou republiku i zahraničí. Pojištění odpovědnosti je možné sjednat v rámci cestovního pojištění i pojištění domácnosti a roční sazba se pohybuje kolem částky 400 korun. Výše pojistného se liší podle zvoleného pojistného limitu, které může být 1,5 milionů korun, 3,5 milionů korun či 5,5 milionů korun.

Pojištění za 19 korun denně od České podnikatelské pojišťovny

V rámci cestovního pojištění nabízí připojištění psů, koček a fretek také Česká podnikatelská pojišťovna. Jedná se o produkt nazvaný Zvíře plus a kryje léčbu úrazu či onemocnění zvířete v zahraničí a související náklady (materiál, hospitalizaci, léky, operace, apod.). Pojistit lze psa od 3 měsíců do 10 let. Základní podmínkou pro uzavření pojištění je platné veterinární osvědčení, pas a označení mikročipem.

Pojistné stojí 19 korun na jeden den a roční limit je nabízen ve variantách 10 000, 20 000, 30 000 a 40 000 korun. Tento limit platí pro jednu a všechny pojistné události, k nimž dojde v pojistné době.

Pojišťovna Slavia

Také pojišťovna Slavia nabízí pojištění pro psy a kočky v rámci cestovního pojištění Svět. Pojistit si mohou pejska ve věku od 6 měsíců do 8 let a kočku ve věku od 6 měsíců do 10 let. Limit pojistného plnění činí 15 000 korun pro Evropu a 30 000 korun pro celý svět.  Za připojištění zaplatíte nejvýše 50 korun za každý den a spoluúčast činí 500 korun.

Pokud se chcete pojistit také pro případ škody způsobené pejskem, sjednejte si u pojišťovny Slavia také pojištění odpovědnost v rámci cestovního pojištění. Limito v tomto případě činí 2 miliony korun pro škody na zdraví (platí pro turistické cesty).

Pojišťovny Allianz a Wüstenrot pojistí vašeho psího mazlíčka také

Kromě výše uvedených pojišťoven je možné pejska pojistit také u pojišťoven Wüstenrot a Allianz. U Allianz tak lze učinit v rámci cestovního pojištění. Wüstenrot nabízí pojištění odpovědnosti v občanském životě, které se vztahuje pouze na škody způsobené psem nikoliv na úrazy či nemoci.

Sjednejte si výhodné pojištění na Úspory.cz a získejte řadu výhod!

Štítky: cestovní pojištění | cestovní pojištění online | pojištění majetku a domácnosti | pojištění odpovědnosti | pojišťovny | srovnání cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »