Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Na cestovní pojištění na dovolené nezapomínejte. Náklady za ošetření v cizích zemích se pohybuje ve statisících

Aktuality

Na cestovní pojištění na dovolené nezapomínejte. Náklady za ošetření v cizích zemích se pohybuje ve statisících

12. 8. 2013 Cestovní pojištění

Stále velký počet lidí opomíjí důležitost cestovního pojištění a na dovolenu vyráží bez jeho uzavření. Neuvědomují si, že onemocnění či úraz je nejen nepříjemnou událostí, ale také velmi nákladnou záležitostí. Bohužel se prokázalo, že počet škod v letošním roce narostl o 30 %, jak vyplývá z údajů poskytnutých ERV Evropskou pojišťovnou.

Skutečnost, že léčení v cizí zemí je velmi drahé, je všeobecně známé. Přesto lidé stále zapomínají na cestovní pojištění, a to i přesto, že se jedná o stokorunové položky. Naproti tomu i banální zákrok Vás v cizině vyjde na několik tisíc korun. A léčba závažných onemocnění či úrazu se pohybuje již ve staticích.

Náš tip: “Sjednejte si cestovní pojštění online!”

K největšímu počtu škod dochází v Egyptě

Největší počet škod je tradičně hlášen z Egypta, který je známý především jako země zažívacích potíží. Hlavním důvodem je nedostatečná kvalita pitné vody a vysoké teploty, na které nejsou Češi zvyklí. Dalším problém jsou egyptští řidiči autobusů, kteří neřídí zrovna nejbezpečněji. A co je důležité, lidé by si měli velký pozor na kvalitu zdravotnických zařízení, která bývá často více než problematická. To se týká i hotelových lékařů.

zapad

„Turisté by si měli dát velký pozor na hotelové lékaře, jsou to často jen medici, napojení na konkrétní lékařské zařízení a patří do takzvané lékařské mafie. Nadměrné přeléčování je totiž v Egyptě hlavním zdrojem příjmů řady zdravotnických zařízení,“ varovala Hana Axmannová z ERV Evropské pojišťovny a dodala: „Je důležité obrátit se vždy na asistenční službu, která zajistí ošetření prověřeným lékařem.“

V Chorvatsku si dávejte pozor na mořské ježky, v Bulharskou na jídlo

1. července vstoupilo Chorvatsko do Evrospké unie. I přes tento fakt není vhodné se spoléhat na Evropský zdravotní průkaz. Tento průkaz Vám nezaručí ošetření v jakékoliv nemocnici a spoluúčast na léčbě je i tak velmi vysoká. Největší počet úrazu je v Chorvatsku způsoben mořskými ježky, proto opatrně na ně. V Bulharsku naproti tomu buďte opatrní pří výběru jídla. Není doporučeno stravovat se na ulici. To platí také pro hygienu zejména u starších hotelů.

Kvalitní lékařskou péči mají v Turecku, Řecko podražilo

Zažívací problémy a virózy jsou obvyklé také v Turecku. To je však známe poměrně kvalitní a také dražší lékařskou péčí oproti Egyptu či Řecku. Lékařská péče v Řecku podražila vlivem ekonomické krize. Zde turisti nejvíce hlásí potíže s dýchacími cestami, záněty očí či uší. Na vině bývají zejména přechody z klimatizovaných prostor.

Příklady nákladů za lékařské zákroky a ošetření

Ošetření/zákrokZeměNáklady v Kč(orientační)Náklady v eur
sluneční alergieChorvatsko, Řecko2000 až 400080 až 150
ošetření pokousání zvířetem a vakcinace proti vztekliněŘecko60 0002400
ambulantní ošetření nachlazení z klimatizaceTurecko2500 až 6500100 až 250
mozková mrtviceTurecko700 00028 000
gastroenteritidyEgypt3000 až 7500120 až 350
poranění hlavy a otok mozku při páduEgypt350 00014 000
předčasný porod a doprava dítěte v inkubátoru do ČRItálie1 400 00056 000
týdenní hospitalizace při celkovém kolapsu z horkaBulharsko330 00013 200
lehká mozková příhoda s pětidenní hospitalizacíUSA350 00014 000
celkový kolaps na letišti, selháníorgánů Španělsko1 500 00060 000
operace slepého střevaŠpanělsko130 0005200
ortopedické vyšetření zlomeniny nebo vymknutí končetiny vč. RTG a sádryŠpanělsko17 500 až 25 000700 až 1000
den v nemocnici - napojení na přístrojeFrancie100 0004000
převoz sanitkouItálie - ČR70 0002800
letecký ambulantní převozTunisko - Praha470 00018 800
Škody z odpovědnosti
shozený rozbitý televizorEgypt20 000800
požár zařízení pokoje od vařičeNěmecko80 0003200

Zdroj: ERV Evropská pojišťovna

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »