Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Na hory jedině pojištěný

Aktuality

Na hory jedině pojištěný

8. 2. 2013 Cestovní pojištění

Českým lyžařům již nestačí české sjezdovky a každoročně jich tisíce vyráží za hranice. Část z nich se nepojistí vůbec nebo spoléhá pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten ale často nestačí. Léčebné výlohy často dosahují desetitisíců korun, a pokud nejste řádně pojištění, nakonec to zaplatíte ze svého.

Evropský průkaz zdravotního pojištění totiž na rozdíl od regulérního cestovního pojištění hradí pouze ve zdravotnických střediscích financovaných z veřejných zdrojů. A právě v horských střediscích se státních nemocnic moc nenachází. Jistější je proto vyřídit si kvalitní cestovní pojištění. Lze jej sjednat za pár stovek a může ušetřit tisíce.

Náš tip: „Najděte s námi nejlevnější cestovní pojištění

Díky cestovnímu pojištění získáte kompletní pojistnou ochranu, jejímž základem je pojištění léčebných výloh, které se přímo vztahují na výdeje spojené s náhlým onemocněním nebo úrazem. Nejčastěji se jedná o ambulantní ošetření, léky a náklady na převoz a pobyt v nemocnici.

Tyto náklady na léčení se liší podle jednotlivých zemí. Je třeba mít na paměti, že každý úraz v zahraničí bude finančně velmi náročný. Zvláště pokud se zranění přihodí v nedostupném horském terénu a vyžádá si tak zásah vrtulníku nebo horské služby.

Příklady jednotlivých nehod a léčebné výlohy:

  • Den v nemocnici v Rakousku - až 50 000 Kč
  • Zlomený loket Rakousko - až 160 000 Kč
  • Vykloubení ramene Itálie - až 50 000 Kč
  • Poranění hlavy při pádu Francie - až 1 300 000 Kč

Jak je vidět náklady spojené s úrazem nejsou zanedbatelné částky. Dále k nim připočítejte např. také náklady na hospitalizaci, zjistíte, že pokud byste je to měli hradit z vlastní kapsy, budete potřebovat malou hypotéku. Až si tedy budete sjednávat cestovní pojištění, doporučený pojistný limit je dva milióny korun.

„Při sjednání pojištění se vždy ujistěte, že aktivity, které jedete provozovat, jsou skutečně součástí sjednaného pojištění,“ - Marcela Kotyrová, manažer komunikace a vzdělávání ČAP

Při výběru pojištění dávejte pozor nejen na jeho cenu a výši pojistného krytí. Důležité je také objem pojištění, tedy souhrn aktivit na, které se pojištění vztahuje. Lyžování a snowboarding jsou už běžně zahrnuty v obyčejném cestovním pojištění. Pokud se ale na dovolené hodláte věnovat také extrémnějším sportům, raději se přesvědčte, jestli to Vaše pojištění kryje.

Vyplatí se i pojištění odpovědnosti

Ruku v ruce s cestovním pojištěním by mělo být také pojištění odpovědnosti. Toto pojištění chrání pojištěnce v případě, že on sám způsobí újmu na zdraví či na majetku někomu jinému. Podle České Asociace pojišťoven by pojištění proti škodě na majetku mělo dosahovat minimálně půl miliónu korun. Pro škodu na zdraví, doporučují pojistný limit vyšší. Měl by stejně jako u cestovního pojištění dosahovat alespoň dvou miliónu korun.

Většina pojišťoven neposkytne pojistné plnění, pokud ke škodní události došlo v souvislosti či v důsledku:

  • požití alkoholu nebo např. jiných omamných látek,
  • úmyslného jednání pojištěného či jiné osoby z jeho podnětu,
  • onemocnění či úrazu, které existovaly v době sjednání pojištění,
  • léčení či operace vztahující se k těhotenství, event. předčasně narozenému dítěti (v pojistných podmínkách je vždy stanoveno, do jaké doby se pojištění na tyto případy vztahuje),
  • lyžovaní či snowboardingu mimo vyznačené tratě a provozování dalších extrémních sportů.

Zdroj: Česká asociace pojišťoven

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

1 2 3 »