Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> On-line pojištění: Nejvíce se prodává cestovní pojištění

Aktuality

On-line pojištění: Nejvíce se prodává cestovní pojištění

13. 11. 2015 Cestovní pojištění Odjezd na hory se blíží. Pracovních povinností před nástupem na dovolenou přibývá, a do toho je nutné zařídit hromadu dalších věcí. Je potřeba zajistit servis lyžařského vybavení pro celou rodinu a zkontrolovat, zda máte připravené vše potřebné. Kam do toho vtěsnat vyřízení cestovního pojištění?

Váš pracovní den končí dlouhé hodiny poté, co zaměstnanci pojišťoven vyprovodili poslední klienty. Brát si dovolenou před dovolenou a strávit další hodiny čekáním ve frontách je holý nesmysl. Naštěstí existuje velmi snadné řešení. Kompletní cestovní pojištění pro celou rodinu lze vyřídit on-line a ještě si můžete v klidu vybrat to nejlepší na trhu.

Češi všeobecně patří k národům, které si oblíbily on-line nákupy na internetu. Nemusí se přitom vždy jednat o zboží. Právě pojišťovny zaznamenaly velký nárůst objemu prodaných pojistných produktů online a začínají si tak zvykat, že produkty se již neprodávají pouze na kamenných pobočkách, nýbrž prostřednictvím chytrých mobilů a tabletů.

V on-line prodeji je favoritem cestovní pojištění, následuje povinné ručení a pojištění majetku

Nejen v rámci cestovního pojištění narůstá podíl produktů prodaných on-line. Pojišťovny tento trend vnímají také u ostatních produktů, například u povinného ručení a pojištění majetku. Prodeji on-line napomáhá tak rozšiřování mobilních telefonů a tabletů. Zapomenete si sjednat cestovní pojištění a už skoro sedíte v letadle? Stačí zapnout mobilní telefon s internetovým připojením, otevřít si příslušné stránky a cestovní pojištění máte vyřízené za pár minut.

Pojišťovny a také desítky zprostředkovatelů si uvědomují, že on-line prodej skrývá obrovský potenciál. A klientům nabízí nové a nové možnosti, jak si pojištění uzavřít rychleji a jednodušeji. Zajímavým prodejním kanálem se proto začínají stávat aplikace vytvářené přímo pro mobilní telefony a tablety.

„Mobilní aplikaci máme aktuálně na cestovní pojištění. U samotného prodeje stále převažuje desktop, byť podíl přístupů z mobilů/tabletů dosahuje už desítek procent,“ uvedl Václav Bálek, mluvčí Allianz pojišťovny. „Největší růst online prodejů zaznamenáváme u tabletů. I tak jsou ale zatím celkové prodeje z těchto platforem minoritní a tvoří necelých deset procent,“ potvrzuje také  Ivana Buriánková z České pojišťovny.

„Počet klientů, kteří svoje pojištění řeší (ať už se to týká hledání informací nebo sjednávání) přes mobilní zařízení, každoročně narůstá. Trend je v tomto případě jasný. U mobilních aplikací se ale zdá, že je stále užitečnější pro jiné funkce – informování, návody co dělat při škodě nebo virtuální kartičku cestovního pojištění,“ zhodnocuje zvyšující se on-line prodej Jan Marek z Direct pojišťovny.

On-line prodej vykazuje nárůst 10 až 20 procent ročně

V současné době je podíl on-line prodeje relativně malý, pouze u cestovního pojištění a pojištění vozidel vykazuje až několik procent. Podíl však stabilně narůstá a to o 10 až 20 procent meziročně. A to není zanedbatelný vývoj, shodují se pojišťovny. Česká pojišťovna a Wüstenrot pojišťovna uvádí, že každá pátá smlouva je již nyní uzavřená on-line.

Touto formou si lidé nejčastěji sjednávají cestovní pojištění (třetina případů), dále havarijní pojištění (také téměř třetina) a povinné ručení (16 procent). Velmi úspěšně se on-line „prodává“ také pojištění domácnosti, které si tímto způsobem sjednal v letošním roce každý pátý klient,“ říká Helena Dušková, mluvčí Wüstenrot pojišťovny.

AXA pojišťovna dokonce přišla s novým multikanálovým distribučním modelem, jenž nazývá jednoduše e-shop. Jeho cílem je propojení všech současných prodejních řešení. Důvodem je neustálý nárůst klientů, kteří pojišťovnu kontaktují on-line. “Dělit distribuční kanály na tradiční a digitální je přežitek. Na distribuci bychom měli nahlížet jako na ekosystém, jehož cílem je klienta vzdělat, splnit jeho potřeby a v maximální možné míře také splnit jeho preference na variabilitu interakce a vzájemnou propojenost,“ vysvětluje Michael Pupala, ředitel útvaru řízení strategických partnerství a digitalizace pojišťovny.

Chodíte si pojištění stále sjednávat osobně? Vyzkoušejte stránky Úspory.cz a sjednejte si cestovní pojištění či jiný produkt pohodlně ze svého domova!

Štítky: cestovní pojištění | cestovní pojištění online | online pojištění | pojištění majetku | povinné ručení | srovnání cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »