Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Pojišťovny nabízí rodinné slevy a vyšší pojistné limity

Aktuality

Pojišťovny nabízí rodinné slevy a vyšší pojistné limity

18. 8. 2014 Cestovní pojištění Letní prázdniny začaly před pár dny a pojišťovny očekávají nárůst zájmu o cestovní pojištění. Pro nové klienty si proto připravily řadu novinek v podobě rodinných slev a vyšších pojistných limitů.

I přesto, že cestovní pojištění není nijak drahé, existuje stále velké procento těch, kteří na dovolenou vyráží pouze s kartičkou zdravotní pojišťovny nebo pojištěním, které je součástí platebních karet. V takovém případě je však nutné počítat s vysokou spoluúčastí a zvýšenými náklady na léky i převoz domů.

Náklady na léčbu jsou v zahraničí velmi vysoké a i za drobné úrazy a lehké nemoci se mohou vyšplhat na tisíce i stovky tisíc korun. Naproti tomu cestovní pojištění stojí pár desítek korun denně. Pojišťovny navíc nabízí slevy pro rodiny s dětmi. Před tím, než však podepíšete smlouvu, si nezapomeňte prostudovat pojistné podmínky.

Pojištění online i neomezené pojistné limity

Podívejme se, jaké novinky si pro letošní léto připravily české pojišťovny. Například pojišťovna Allianz nově nabízí 50 procentní slevu při online sjednání pojištění, pro lidi ve věku do 26 let a pro dovolené po Evropě. Hlavní výhoda pojištění u Allianz spočívá v neomezeném limitu léčebných výloh a to včetně činnosti záchranných sborů a horské služby. Základní balíček rovněž obsahuje pojištění zpoždění letu a zavazadel.

Slevu ve výši 30 procent nabízí Česká pojišťovna a to v době od 20. června až do 15. září. 20 procent vysokou slevu získají klienti ČPP, pokud si cestovní pojištění sjednají přes internet. Jako jedna z malá pojišťoven ČPP nabízí pojištění nákladů na veterinární péči zvířete v zahraničí. U ČSOB si můžete být jistí, že v případě nuceného pobytu v zahraničí (např. z důvodu přírodní katastrofy, dopravního omezení či hospitalizace) bude Vaše pojištění automaticky prodlouženo.

Pojištění pro těhotné, slevy pro rodiny i pro sportovce

ERV Evropská pojišťovna nabízí cestovní pojištění i pro těhotné ženy a to až do konce sedmého měsíce. Generali naopak nabízí bezplatné navýšení pojistných limitů léčebných výloh na tři až pět milionů korun. U Kooperativy mají její klienti v základním balíčku zahrnuté také pojištění zpoždění letu a zavazadel.

Slavia má v základním balíčku zahrnuté také rozšířené pojištění pro sportovní aktivity. Vyšší pojistné limity na pět, sedm a deset milionů korun nabízí Uniqa pojišťovna. Ta nabízí výhodné rodinné pojištění pro rodiny se třemi dětmi od 37 korun za den.

Pojišťovna AXA vsadila na výhodné cestovní pojištění opakovaných výjezdů pro rodiny a nejvyšší možný limit pojištění odpovědnosti ve výši až 25 milionů korun. Slevu pro rodiny nabízí také Wustenrot pojišťovna. Ta za dvě děti nepožaduje ani korunu.

Zajímavosti a fakta ze světa cestování a pojištění:

Nejvíce pojistných událostí: Chorvatsko, Turecko, Bulharsko, Itálie, Rakousko, Slovensko, Egypt, Řecko, USA, Kanada

Nejdražší léčba: USA, Turecko, Tunis, Izrael, Švýcarsko

Nejrizikovější sporty: Potápění do hloubky větší než 40 metrů, vysokohorská turistika nad 5 000 metrů n. m., sjezdy horských kol, jachting ve vzdálenosti větší než tři kilometry od pevniny, bungee jumping, canyoning, horolezectví a skálolezení, speleologie, expedice do míst s extrémními podmínkami

Náš tip: Sjednejte si kompletní pojištění na Vaše cesty na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »