Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Pozor na sport a pojistné podmínky. Tipy pro výběr cestovního pojištění

Aktuality

Pozor na sport a pojistné podmínky. Tipy pro výběr cestovního pojištění

4. 5. 2016 Cestovní pojištění Každá turistická i pracovní cesta za hranice začíná sjednáním cestovního pojištění. Za pár korun na den získáte plnohodnotnou lékařskou péči plus asistenční služby kdekoli na světě. Pozor však na podmínky pojištění. Pozor například na rizikové sporty. Pokud se chcete na dovolené potápět, či jezdit na raftu, běžná cestovní pojistka vám nemusí stačit. Máme pro vás několik tipů na pro výběr správného cestovního pojištění.

Zajímejte se také o připojištění. Může se hodit

K základnímu balíčku cestovního pojištění lze pomocí připojištění přidat vyšší krytí léčebných výloh a repatriace, tedy návratu do vlasti. Připojištění by měli zvážit zejména příznivci dobrodružného cestování a lidé, kteří vyjíždějí do exotických zemí. Náklady na repatriaci jsou přímo úměrné vzdálenosti turistického cíle od Česka. Další připojištění pokrývá škodu na zdraví a majetku, kterou turista v zahraničí nechtěně způsobí. Mnozí lidé využívají také připojištění ztráty zavazadel nebo trvalých následků úrazu. Připojištění sice cenu základního cestovního pojištění mírně navýší, jejich sjednání se však vyplatí

Srovnejte si jednotlivé nabídky a to nejen z hlediska ceny

Není v silách běžného zákazníka, aby prostudoval všechny produkty pojišťoven, srovnal jejich plusy a mínusy a vybral tu nejvýhodnější nabídku. Právě proto existují internetové porovnávače, které seřadí dostupné nabídky podle ceny a přehledně znázorní výši krytí různých rizik. Porovnávač zároveň umožňuje okamžitý nákup vybraného cestovního pojištění prostřednictvím jednoduchého internetového rozhraní. Potřebné dokumenty dostanete obratem na vaši emailovou adresu. 

Rizikové sporty: každá pojišťovna to má jinak

Dobrá cestovní pojistka je nutností zvláště v případě, když chcete na dovolené sportovat a provozovat různé adrenalinové aktivity. Rekreační sporty bývají součástí běžného cestovního pojištění, pro rizikovější aktivity se musíte připojistit. Pojišťovny se velmi liší v pohledu na rizikovost jednotlivých sportů. Proto musíte dobře prostudovat pojistné podmínky a ověřit, zda na plánovanou aktivitu nedopadá výluka. V takovém případě byste museli vybrat jinou pojišťovnu nebo objednat připojištění. Některé aktivity ale zůstávají běžným způsobem prakticky nepojistitelné. Jde například o letecké sporty, kontaktní bojové sporty nebo výpravy do hor nad 5000 metrů.

Ověřte rozsah asistenčních služeb

Dobré asistenční služby jsou známkou kvality cestovního pojištění. Proto se vždy ptejte, co pro vás v případě problémů dokáže pojišťovna udělat. Součástí některých pojistek je asistence ještě před cestou, jejímž prostřednictvím klient zjistí vše důležité o cílové zemi. Samozřejmostí by měla být non-stop asistenční linka pro řešení zdravotních i právních obtíží, které nastanou v zahraničí. Velkou pomoc v nouzi představuje telefonické tlumočení při jednání s místními úřady, policií, lékaři nebo celníky. Před cestou si také nezapomeňte vytisknout kartičku s číslem vaší pojistné smlouvy a kontakty na asistenční službu, kterou pak noste neustále u sebe.

Štítky: cestovní pojištění | cestovní pojištění online | rizikové sporty | sport |

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »