Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Přístrojové potápění lze pojistit

Aktuality

Přístrojové potápění lze pojistit

20. 6. 2014 Cestovní pojištění Se současnými možnostmi cestování stále více lidí propadá adrenalinovému sportu - přístrojovému potápění. Před pár lety byl tento sport nepojistitelný. Dnes je již situace výrazně lepší a přístrojové potápění je možné pojistit u všech českých pojišťoven.

Pojištění přístrojového potápění však není stále jednoduché, protože se k němu české pojišťovny staví stále značně skepticky a v cestovním pojištění nebývá zahrnuté. Přístrojové potápění je totiž považované za rizikový a extrémní sport, které je z běžného cestovního pojištění standardně vyjmuto. Pojišťovny však nabízí možnost připojištění.

Připojištění maximálně do 40 metrů hloubky

Hlavním kritériem pojištění přístrojového potápění je maximální hloubka 40 metrů. U ponorů pod tuto hranici Vás většina pojišťoven odmítne pojistit. A pokud ano, pak za vysoký příplatek. “Hlouběji” Vás pojistí například AXA Assistance, ale s 200 procentní přirážkou k běžnému pojistnému. Do 40 metrů Vás pojistí také ČPP, ČSOB Pojišťovna, ERGO, ERV pojišťovna a také Kooperativa. Česká pojišťovna, Slavia pojišťovna a Komerční pojišťovna nabízí pojištění do hloubky 30 metrů a nejhůře je na tom pojišťovna Wüstenrot, která nabízí pojištění s maximální hloubkou pouze do 10 metrů.

Pojistný limit až 6 milionů korun

Pojišťovny se také liší ve výši pojistného limitu, který se pohybuje od 1,5 do 6 milionů korun. Existují samozřejmě varianty s vyšším pojistným limitem. Ty jsou samozřejmě dražší. V níže uvedené tabulce uvádíme základní tarify pro pojištění přístrojového potápění. Některé pojišťovny mají v pojištění zahrnuté také pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti. Slevu je také možné získat za sjednání pojištění online (10 až 20 procent).

Náš tip: Sjednejte si kompletní pojištění na cesty online na Uspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »