Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> S dobrým cestovním pojištěním nejste na problémy sami

Aktuality

S dobrým cestovním pojištěním nejste na problémy sami

30. 6. 2015 Cestovní pojištění Je cestovní pojištění skutečně důležité? Kdy se vyplatí a kdy nikoliv? Nejsou to pouze snadno vložené peníze do nenasytných kapes pojišťoven? Podobné otázky si u cestovního pojištění pokládá stále velké procento Čechů. Zarytých odpůrců však pomalu ubývá. Naštěstí.

Cestování po blízkých i vzdálených krajích je báječným koníčkem. Na rozmanitých cestách poznáte odlišné krajiny, kultury či navážete nové zajímavé kontakty a přátelství. Každá zem má svá specifika a krásy, kvůli kterým se vyplatí ji navštívit. Mezi Čechy propuká cestovní horečka zejména v období letních dovolených. A právě tehdy se pojišťovny snaží vysvětlit podstatu cestovního pojištění.

Spoléhat se na Evropský průkaz zdravotního pojištění či cestovní pojištění, které bývá součástí platebních karet, nemusí být to pravé. Limity pojistného plnění bývají nízké a neodpovídají reálným cenám. U Evropského průkazu zdravotního pojištění je navíc nutné uhradit vysokou spoluúčast a poplatky ve stejné výši jako občan dané země.

Cestovní pojištění neexistuje pouze jedno

Bohužel jsou stále mezi námi lidé, kteří cestovnímu pojištění nepřisuzují žádnou váhu. Další skupinu tvoří lidé, kteří si uzavřou “nějaké” to pojištění, aby se neřeklo. Hlavně, když nebude příliš drahé. Žádný z těchto lidí se dosud nepotkal s událostí, při které by cestovní pojištění patřičně ocenil. Přejme jim, aby je takové štěstí provázelo na každé cestě. V každém případě platí, že cestovní pojištění by mělo vždy odpovídat destinaci a náplni dovolené.

V České republice cestovní pojištění nabízí všech třináct pojišťoven. Za specialisty však můžeme považovat Generali pojišťovnu, AXA pojišťovnu a ERV cestovní pojišťovnou. Ve světě outdoorových sportů je jedinečným společníkem pojištění Alpenverein. Nabídky těchto pojišťoven mívají více variant určených pro různé typy dovolené. Pojištění může být běžné turistické nebo naopak sportovní určené pro aktivní lidí, kteří se na dovolené věnují více rizikovým sportům.

Vybrat si odpovídající cestovní pojištění není nijak složité. Máte-li oblíbenou pojišťovnu, můžete o nabídku požádat osobně na pobočce. Nebo si porovnáte více typů online. Nezapomeňte vždy do pojištění zahrnout veškeré aktivity, kterým se plánujete věnovat. Některé sporty bývají z pojištění vyjmuté úplně. Myslete na to a předem si důsledně ověřte, že vybrané pojištění obsahuje vše potřebné.

Vyberte si cestovní pojištění na Úspory.cz a získejte řadu výhod k tomu!

Cestovní pojištění - pomoc vždy při ruce

Cestovní pojištění kryje veškeré léčebné náklady v případě nemoci či úrazu. Kromě toho, že si můžete připojistit například úraz či cestovní zavazadla, jsou automatickou součástí také asistenční služby. Ty Vám poskytnou potřebnou radu či pomoc v rodném jazyce a to v kteroukoliv hodinu. Na asistenční službu se ve chvíli nouze můžete obrátit 24 hodin denně 7 dní v týdnu a 365 dní v roce.

Díky asistenční službě je tak možné konzultovat zdravotní problémy s asistenčním lékařem a zajistit tak odpovídající péči v kvalitním zdravotnickém zařízení. Asistenční služba bude na léčbu dohlížet a nemůže se tak stát, že vám budou naúčtovány vyšší částky. V případě, že budete léčbu platit na místě, nezapomeňte si pro potřeby pojišťovny v ČR uschovat všechny lékařské zprávy a účty.

Asistenční služba Vám poskytne také radu při ztrátě či odcizení cestovních zavazadel nebo s odpovědnostní škodou. Při ztrátě dokladů vyřídí potřebné formality, náhradní dokumenty a v případě nutnosti i doručení finanční částky.

Všeobecně platí, že díky cestovnímu pojištění nejste na problémy sami. Nesnažte se tedy situaci za každou cenu zvládnout sami a raději požádejte o pomoc asistenční službu. Je-li to možné, nepodnikejte žádné kroky bez porady s jejími zaměstnanci. Důkladně proškolení zaměstnanci pojišťovny Vám navíc poradí, na co še máte nárok, a jaké doklady si máte uschovávat v originální podobě, aby vyřízení pojištěné události proběhlo bez komplikací.

Štítky: astistenční služba | cestovní pojištění | cestovní pojištění online | Evropský průkaz zdravotního pojištění | pojišťovna | srovnání cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »