Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Téměř 14 procent Čechů nemívá uzavřené cestovní pojištění

Aktuality

Téměř 14 procent Čechů nemívá uzavřené cestovní pojištění

10. 7. 2014 Cestovní pojištění Češi milují cestování a svědčí o tom údaje cestovních kanceláří, kteří ročně prodají tisíce zájezdů do všech možných koutů světa. Bohužel však stále existují Češi, kteří zapomínají na sjednání cestovního pojištění. Podle posledních průzkumů se jedná celkem o 14 procent Čechů.

Tato čísla uvedla ERV Evropská pojišťovna na základě posledního provedeného průzkumu. Ta také zdůraznila, že k největším počtům nehod dochází v Egyptě (až 55 procent všech pojistných událostí), Turecku a Řecku.

Méně se ztrácí zavazadla

Největší počet pojistných událostí se týká kožních problémů, slunečních alergií, zánětů očí a uší či gastroenteritidy. Také narostl počet pojistných událostí, které vyplývají ze storna zájezdů. Zde byl zaznamenán meziroční nárůst dokonce 16 procent. Naopak je stále méně škod v souvislosti se ztrátou zavazadel.

Ošetření v zahraničí je stále dražší

Většina Čechů přežije dovolenou bez úhony, a tak se domnívají, že cestovní pojištění je zbytečná a drahá věc. To však není zcela pravda. V první řadě není cestovní pojištění vůbec drahé a sazba na den se pohybuje v desítkách korun. Pokud se Vám však stane škoda, zaplatíte i za pouhé ošetření stovky až tisíce korun. V posledních měsících jsou ceny ošetření dražší také kvůli slabšímu kurzu koruny.

Škody jsou od konce roku 2013 vlivem slabší koruny dražší, například operace slepého střeva ve Španělsku vyjde letos na 143 tisíc korun, což je o 13 tisíc víc než vloni," řekl ředitel správy pojištění ERV Evropské pojišťovny Štěpán Landík.

Evropská karta zdravotního pojištění EHIS nestačí

Jsou i tací, kteří se stále domnívají, že si na cestách vystačí pouze s Evropskou kartou zdravotního pojištění. Zapomínají však, že musí uhradit spoluúčast, která může být velmi drahá. Ceny ošetření se pohybují od 30 korun výše. Nižší ceny jsou ve Slovensku, Bulharsku či Turecku. Více zaplatíte například v Portugalsku (ošetření od 100 korun výše) či ve Francii (ošetření od 500 korun výše).

Náš tip: Na svých cestách nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění. Nabídku nejlevnějšího cestovního pojištění najdete na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

Dovolená a olympijské hry v Rio de Janeiro: Na co nezapomenout?

20. 7. 2016

Na více než 14 dní bude druhé největší brazilské město Rio de Janeiro žít letními olympijskými hrami 2016, jejichž zahajovací den se kvapem blíží. Rio de Janeiro bude jako první jihoamerické město olympijské hry hostit poprvé a mnoho Čechů se rozhodlo letošní dovolenou strávit netradičně právě zde při příležitosti konání olympijských her.

Celá aktualita

Ztráta dokladů na dovolené: Jak postupovat?

9. 7. 2016

Dovolená je nejen snůškou nových zkušeností a radostných zážitků. Občas může dovolenou pokazit nepříjemná událost, jako je ztráta či odcizení jednoho či více osobních dokladů. Zatímco doma byste zašli na policii ohlásit krádež, v zahraničí se ocitnete v bezradné situaci. Poradíme vám, jak nejlépe postupovat.

Celá aktualita

Tipy na dovolenou při cestě autem

5. 7. 2016

Tak to začalo. Sezóna dovolené 2016 se rozjela na plné obrátky a spousta Čechů vyráží k moři či za poznáním, do zahraničí i po Česku. I když jsou všichni natěšení na dobrodružství a odpočinek, letní měsíce jsou bohužel i smutným ukazatelem nepozornosti, především pak na silnicích.

Celá aktualita

Plánujete vyrazit na EURO 2016 do Francie? Nezapomeňte na cestovní pojištění

9. 6. 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale se kvapem blíží a do Francie se chystají čeští fanoušci podporující český tým. První zápasy se odehrají za pár dní a taková show slibuje pořádnou dávku zábavy. Fanoušci by však neměli zapomínat, že se jedná o cestu do cizí země, a hodit se bude kromě české vlajky i cestovní pojištění.

Celá aktualita

1 2 3 »