Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Finance >> 5 tipů, jak ušetřit při nákupu školních potřeb

Aktuality

5 tipů, jak ušetřit při nákupu školních potřeb

31. 7. 2017 Finance Prázdniny jsou stále v plném proudu, ale i přesto je už teď třeba začít myslet na jejich konec. Spolu s ním totiž začíná nový školní rok, který pro rodiče dítek není zrovna levnou záležitostí. A včasné obstarávání školního vybavení či pomůcek je důležité, pokud chcete ušetřit. Jaké jsou další tipy, díky kterým zaplatíte méně?
  1. Nenakupujte na poslední chvíli – nikdo netvrdí, že byste měli okamžitě se začátkem prázdnin naklusat do obchodů a začít se shánět po školních potřebách na příští rok. Ale zároveň si dejte pozor na to, abyste věci nekupovali na poslední chvíli. Mohlo by se vám to totiž nepěkně prodražit. Nejlépe uděláte, když sem tam koupíte postupně pár věcí. Uvidíte, že vás pak ten nový školní rok nebude tolik bolet.

  2. Nakupujte online – nakupování pomůcek přes internet vás určitě vyjde levněji, než kdybyste věci sháněli po klasických kamenných obchodech. Kromě učebnic seženete za dobré ceny na internetu třeba batohy, psací potřeby, psací stoly nebo kalkulačky.

  3. Navštivte antikvariáty nebo se shánějte po starších knihách – nikde není řečeno, že dítě musí mít každý rok nové učebnice. Než zbytečně vyhazovat peníze za nové a drahé učebnice, které budou stejně na konci roku vypadat jako salát, tak se poptejte třeba v antikvariátech nebo u známých, které mají starší děti. Rozhodně se to vyplatí.

  4. Vykašlete se na značky – pokud chcete opravdu ušetřit, tak je naprosto zbytečné, abyste dětem kupovali značkové batohy, pouzdra, nebo papuče. Když vaše děti sleví ze svých nároků, tak dost ušetříte. Za značky a populární postavičky se vždycky připlácí.

  5. Kupujte kvalitnější věci – na tohle pravidlo si dejte pozor. Je pro vás sice v momentální situaci jednodušší koupit levnější baťoh za pár korun, ale uvědomte si, že pokud zainvestujete do kvalitnějšího, vydrží vám déle než ten první. Podobně je na tom třeba také obuv.

Štítky: rady a tipy na úspory |

Hodnocení článku:

Podobné články

Firmy opouští od pasivního hledání zaměstnanců

27. 7. 2017

Česká republika má nejnižší nezaměstnanost v Evropě. Pro občany je to dobrá zpráva, horší už pro ekonomiku. Příliš nízká nezaměstnanost brzdí růst průmyslu a firmy mají problém sehnat zaměstnance. Situace došlo tak daleko, že si firmy přebírají zaměstnance mezi sebou a také využívají služeb pro aktivní oslovení lidí hledající práci.

Celá aktualita

5 tipů jak, ušetřit při každodenních rutinách

24. 4. 2017

Zadarmo ani kuře nehrabe. A tak platíme, platíme a platíme. Utrácíme za jídlo, ošacení, auto, koníčky, zábavu, dovolené, energie, nájmy i hypotéky. Život není snadný ani levný, nemusí být však ani drahý, pokud přemýšlíme dříve, než tasíme bankovku či platební kartu.

Celá aktualita

Spotřebitelé poznají vliv EET na vyšších cenách

19. 1. 2017

Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) se spotřebitelů nedotknou tolik jako samotných živnostníků a podnikatelů. Nejvíce to poznají na růstu cen, před kterými varovali samotní podnikatele. Nová čísla potvrzují, že se varování vyplnila. Již v prosinci byl zaznamenán rychlejší meziroční růst cen.

Celá aktualita