Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Ceny bytů v Praze jsou historicky nejnižší

Aktuality

Ceny bytů v Praze jsou historicky nejnižší

19. 10. 2013 Hypotéky Nízké ceny hypoték a bytů v Praze stále zvyšují poptávku. Počet prodaných bytů se tak nejvíce přibližuje stavu v roce 2007, kdy se prodalo na 5 356 bytů. Odhady prodaných bytů v Praze v letošní roce se pohybují od 4 500 do 5 500 bytů.

Developerské společnosti odhadují, že počet prodaných bytů ještě na konci roku stoupne, a konečný počet by se mohl pohybovat nad 5 000. Oproti loňskému roku by tak prodej pražských bytů stoupl o pětinu. A co je příčinou nižších cen bytů?

Cenová válka developerů

Developeři se v letošním roce doslova předhání ve výhodnějších nabídkách tzv. superlevných bytových projektů. Jedná se o projekty stavěné v okrajových lokalitách Prahy, mezi nejoblíbenější patří Nové Měcholupy, Letňany, Prosek, Vysočany či Praha 5. Ceny bytů jsou dokonce nižší než u bytů v menších městech. Nízké ceny superlevných bytů ovlivnily také celkový průměr, který poklesl z nedávných 60 tisíc korun za m2 na nějakých 56 tisíc korun za m2. Reálná cena za m2 je však ve skutečnosti ještě nižší a pohybuje se cca kolem 40 tisíc korun. Kupující neváhají s developerem jednat a často se jim podaří získat ještě nižší cenu.

Ideální doba ke koupi bytů

Letošní rok vůbec nahrává nakupování nemovitostí. Cenová válka mezi developery a zároveň nízké úrokové sazby hypoték lákají lidi ke koupi vlastního bydlení a to nejen v Praze. Lze však předpokládat, že taková situace nebude trvat věčně, a brzy začnou ceny opět narůstat. Očekává se, že současné ceny vydrží ještě maximálně půl roku. Lidé, kteří dosud s nákupem bytů váhají, by se měli rychle rozhodnout a využít této příznivé situace, která se nemusí dlouho opakovat.

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »