Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Chystá se zdražení hypoték. Sjednejte si výhodný úrok nyní

Aktuality

Chystá se zdražení hypoték. Sjednejte si výhodný úrok nyní

14. 8. 2013 Hypotéky

V posledních měsících úrokové sazby u hypoték klesly až pod 3 procent. Očekává se však, že klesání sazeb pomalu skončí, a postupně dojde ke zvyšování cen. Nyní je nejvýhodnější doba sjednat si se svou bankou výhodnou úrokovou sazbu.

ilu

V letošní roce úrokové sazby klesly pod rekordních 3 procenta. Zároveň však stoupají ceny finančních zdrojů, od kterých se úrokové sazby odvíjí. Týká se to zejména hypoték s tříletou a pětiletou fixací. A to znamená brzké navýšení úroků. Je tedy vhodná doba uzavřít hypotéku nebo si s bankou domluvit fixací nyní a čerpat později.

Banka garantuje úrokovou sazbu i rok

Máte-li zájem o sjednání hypotéky, ale nechcete tak činit ihned, pak si zjistěte, po jak dlouhou dobu Vám banka bude garantovat výši úrokové sazby. Doba garance je u bank různá. Zpravidla se pohybuje kolem 30 dní. Česká spořitelna a Equa bank nabízí klientům dokonce roční garanci.

Pokud s bankou podepíšete smlouvu, můžete získat další dva roky garance. „Jakmile je úvěr s danou sazbou schválen a podepsána smlouva o úvěru, má klient až dvacetčtyři měsíců na vyčerpání úvěru a po tuto dobu mu sazbu garantujeme. Pokud by úvěr nečerpal, neúčtujeme mu žádnou sankci,” sdělila Vendula Žaloudíková z Fio banky. Ve stejném případě jako u Fio mají zajištěnu garanci také klienti Komerční banky či Wustenrot hypoteční banky, ale na devět měsíců. U Raiffeisenbank a LBBW bank to je na šest měsíců.

Garance je omezená, pozor na to

Garance úrokové sazby je omezená a týká se případů, kdy nedojde po dobu garance ke změně údajů. Pokud údaje změníte, banky mají právo od původně dohodnuté sazby ustoupit. Výhodou ale je, že některé banky (např. ČSOB, Hypoteční banka, Poštovní spořitelna, ERA) klientovi sníží sazbu, pokud by se tak činilo všeobecně v době garance.

Nejvíce letí hypotéky s pětiletou fixací

V současnosti mají lidé zájem především o fixace na dobu pěti let. Úroková sazba se v tomto případě pohybuje od 2,99 do 4,09 procent. Úrokovou sazbu lze ještě snížit. Je vhodné si u banky, kde si plánujete sjednat hypoteční úvěr, zařídit tak běžný účet, další produkt, případně pojištění. To vše z Vás dělá zajímavějšího klienta, pro kterého se vyplatí vyjednat lepší cenu.

Úspory doporučuji, jak si vybrat nejvýhodnější hypotéku

Na http://www.uspory.cz/financovani-bydleni/hypoteky si zdarma porovnejte nabídku aktuálních hypotečních úvěrů. Máte-li dotazy neváhejte zavolat na naši linku 840 877 877, kde Vám ochotně s výběrem hypotéky poradíme.

Hodnocení článku:

Podobné články

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úv��r není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

1 2 3 »