Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Jak na refinancování hypotéky

Aktuality

Jak na refinancování hypotéky

7. 11. 2013 Hypotéky Rok 2013 byl a stále je v oblasti hypotečních úvěrů velmi příznivý. Úrokové sazby se pohybují stále velmi nízko oproti předešlým letům a banky se předhání v představování podzimních akčních podmínek. Současné podmínky zároveň nahrávají refinancování hypoték.

I pokud již hypotéku splácíte, nemusíte litovat současných nízkých sazeb. Mohou se snadno týkat i Vás. Díky refinancování hypotéky můžete za současných podmínek výrazně ušetřit. Ideální dobou pro refinancování je konec fixace. S refinancování začněte včas

Nečekejte na chvíli, kdy Vám banka zašle oznámení o nové úrokové sazbě. O možnostech refinancování se začněte zajímat ideálně 3 až 4 měsíce před koncem fixace. Všechny banky mají individuální podmínky refinancování a celý proces se může nečekaně protáhnout. Proto je lepší mít časovou rezervu a nejednat pod tlakem.

V první řadě si projděte aktuální nabídky bank. Při hledání využijte možnosti hypotečních kalkulaček i hypotečních makléřů. Ušetříte tak čas se sháněním potřebných informací, zkušeností a znalostí. Pokud najdete banku s vhodným produktem, počítejte s tím, že schvalovací proces bude nějakou dobu trvat. U žádosti si zpravidla vystačíte se stejnými podklady, které jste měli při žádosti o původní hypotéku.

Jakmile banka Vaši žádost schválí, dojde k podpisu úvěrové smlouvy a tedy k uzavření obchodního stavu mezi novou bankou a Vámi. K poslednímu kroku, kterým je umožnění čerpání úvěru, bude nová banka pravděpodobně potřebovat další dokumenty (např. potvrzení o zůstatku refinancovaného úvěru, pojistná smlouva o pojištění nemovitosti).

Následuje proces vkladu na zastavovaný majetek ve prospěch refinancující banky. Nyní může dojít k menší časově prodlevě, než dojde k přepisu věřitelů. Katastr nemovitostí tak musí učinit v zákonné lhůtě jednoho měsíce a za poplatek 1 000 korun.

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »