Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Jak si naplánovat splácení hypotéky

Aktuality

Jak si naplánovat splácení hypotéky

3. 9. 2013 Hypotéky

Chystáte se koupit dům či byt a potřebujete ke koupi hypotéku? Poohlížíte se po různých institucích, které by Vám eventuelně mohly hypotéku poskytnout, ale nebaví Vás je obíhat? Jste na správných stránkách. Na xhypoteka.cz Vám pomůžeme porovnat jednotlivé hypotéky a také hypoteční úvěr získat, aniž byste museli osobně do banky. Teď už jen zbývá jediná věc, a to naplánovat splácení hypotéky.

Náš tip: "Ušetřete spoustu času se zjištěním hypotéky. Pomůžeme Vám nejen porovnat a vybrat typ hypotéky, ale dokonce za Vás hypotéku i vyřídíme."

Splátky hypotéky

Bydlení je jednou z nejdůležitějších věcí v našem životě, a proto je potřeba o něj pečovat. Zvláště pokud si na vlastní bydlení musíme vzít hypotéku. Než si úvěr zřídíme, je potřeba mít dobře promyšlenou částku, kterou skutečně potřebujeme a především si propočítat, jestli nám bude náš příjem stačit na řádné splácení hypotečního úvěru. Nezapomeňte, že nebudete splácet jen hypotéku, ale i další poplatky, jako jsou energie, pojištění atd. Opravdu si sedněte a spočítejte, aby Vám vaše finanční prostředky vystačily.

A přemýšlíte, kde se dá ušetřit? S úspory.cz můžete ušetřit i stovky korun měsíčně! Najděte si chvilku a porovnejte své finanční produkty.

Hodnocení článku:

Podobné články

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úv��r není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

1 2 3 »