Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

Aktuality

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016 Hypotéky Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Vezměte si delší hypotéku

Z pohledu posuzování klienta a jeho schopností splácet, je pro banku klíčový klientův příjem a výše splátek uvažovaného hypotéčního úvěru. Pokud zvolíte delší hypotéku, splátky budou nižší a vaše šance na získání úvěru se tak zvyšuje. Podle expertů je mohou na 30letou hypotéku na běžné startovací bydlení díky nízkým splátkám dosáhnout i lidé s menšími příjmy. Mladí lidé mohou zvolit (pokud to banka nabízí) i progresivní splácení, kdy se výše splátky každý rok zvyšuje a kopíruje tak i eventuální nárůst klientova příjmu.

Přizvěte manželku či manžela

O hypotéku můžete požádat také s manželem či manželkou, přítelem, zkrátka dalším členem domácnosti. V takovém případě se sečtou disponibilní příjmy obou žadatelů a šance na získání hypotéky je tedy vyšší.

Vhodně zvolte nemovitost

Hypotéční úvěr je zpravidla zajištěn nemovitostí, kterou si za půjčené peníze pořizujete. S ohledem na to se vyplatí pořizovat vždy takovou nemovitost, u níž můžete předpokládat, že její hodnota poroste. Banka samozřejmě potenciální růst hodnoty nemovitosti zvažuje. Pokud je kupovaný dům či byt kvalitní a v dobré lokalitě, můžete na ni získat hypotéku třeba i ve stoprocentní výši ceny.

Vyřešte a splaťte své další úvěry

Při žádosti o hypotéku je dobré mít vyřešeny všechny své stávající úvěry. Všechny finanční závazky, které aktuálně máte, totiž snižují vaši bonitu. Jedná se hlavně o další úvěry, leasing atd. Trochu problematické může v tomto směru podle názoru odborníků být i stavební spoření a to i v případě, pokud si na něm ani nespoříte. Před tím, než si vezmete hypotéku, proto raději všechny své dluhy splaťte, nebo alespoň konsolidujte.

Buďte zaměstnaní

Tato rada už je spíš teoretická, ale také na ní něco je. Nejlepší vyhlídky získat hypotéku mají zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou a nadprůměrným příjmem. Zaměstnancům se také příjmy lépe dokazují – stačí jim předložit příslušné potvrzení od zaměstnavatele. Ti, kdo pracují na živnostenský list, to mají těžší. Jejich příjmy totiž banka zkoumá na základě daňového přiznání.

Neberte si hypotéku „na krev“

Lidé si často berou hypotéku v takové výši, která jen tak tak odpovídá jejich finančním možnostem. Splátky vysoké hypotéky pak rodinný rozpočet příliš zatěžují a v případě nenadálého výpadku se tito klienti mohou dostat do finančních problémů. Hypotéku snáze získáte, pokud úvěr bude v poměru k vašim příjmům spíše menší. Znamená to ale se také trochu uskromnit v nakupované nemovitosti – koupit menší či starší dům nebo byt, nebo třeba volit lokalitu dále od velkého města.

Štítky: hypoteční úvěry | hypotéky online | nejlevnější hypotéka | nízké úrokové sazby u hypoték | úvěry na bydlení |

Hodnocení článku:

Podobné články

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »