Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Kde si přes léto vzít hypotéku

Aktuality

Kde si přes léto vzít hypotéku

7. 5. 2012 Hypotéky

Na rozdíl od teplot jsou v posledních týdnech úrokové míry hypotečních úvěrů stále příznivě dole. A ani v nejbližší době to nevypadá na změnu. O tom jak to v současnosti vypadá na hypotečním trhu, asi nejlépe vypovídá příklad, kdy za hypotéku ve výši 2 milióny Kč je možné zaplatit měsíčně pod 10 tisíc Kč. Což je přibližně o tisíc korun méně, než u úvěrů na bydlení uzavřených před rokem.

Novinkou na hypotečním trhu je určitě pokles úrokové míry u 100% hypoték a hypoték bez dokazování příjmů. Např. Hypoteční banka snížila úrok u 100% úvěru o půl procenta a úrok u hypoték bez dokazování příjmů dokonce o 2 %. Tisková mluvčí Hypoteční banky Rita Gabrielová se k tomu vyjádřila takto: „Obě zmíněné hypotéky patřily z hlediska úrokových sazeb k těm nejpřísněji nastaveným. Úrokové sazby tu byly v té úrovni, že z hlediska klienta představovaly méně dosažitelný produkt, což se ukazovalo i v následné produkci těchto hypoték. Z pohledu rizikovosti jsme i nadále velmi opatrní, nicméně na jaře letošního roku jsme přísné podmínky přehodnotili a více je přizpůsobili optimistickému nastavení trhu. Z tohoto důvodu se může jevit úprava úrokových sazeb u 100% hypoték a hypoték bez příjmu jako razantní.“

Které banky nabízí sazby pod 4 % s tříletou fixací?

 • UniCredit Bank – 3,79 % u hypoték do 85 % zastavované nemovitosti
 • Wüstenrot – 3,84 u hypoték do 70 % zastavované nemovitosti (v rozmezí 70 % až 85 % se připočítává 0,25 %)
 • Raiffeisenbank– 3,99 % (výsledná úroková míra se však od minima může lišit)
 • GE Money Bank – 3,99 % u hypoték do 85 % zastavované nemovitosti. (GE Money však poskytuje hypotéky pouze do 80 %)
 • LBBW Bank – 3,99 % u hypoték do 70 % zastavované hodnoty. (Od 70 % do 90 % stoupá sazba na 4,29 %)

V poslední době jsou také velmi oblíbené hypoteční úvěry s variabilní sazbou. Je tomu především proto, že už od loňského roku se tyto půjčky drží na historicky nejnižších hodnotách. Každý kdo má hypotéku s variabilní sazbou tak uspoří několik stovek měsíčně.

U těchto úvěrů není žádné fixační období a jejich úroková míra je spojena s mezibankovní úrokovou mírou PRIBOR, za kterou si banky mezi sebou půjčují finanční prostředky. Banky, které nabízí hypoteční úvěry s variabilní sazbou:

 • GE Money Bank
 • Hypoteční banka
 • LBBW Bank
 • mBank
 • Oberbank
 • Raiffeisenbank
 • UniCredit Bank

Pokud se chcete o hypotékách dozvědět víc, můžeme Vám poradit zde.

Vybrané variabilní hypotéky vázané na měsíční PRIBOR

BankaVariabilní sazbaVýše úvěru hodnoty zastavované nemovitosti
UniCredit Bank2,55 %85 %
LBBW Bank CZ2,90 %90 %
mBank2,99 %50 %
GE Money Bank2,99 %80 %

Zdroj: Finance.cz

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »