Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Kupujete byt přes realitní kancelář? Pozor na triky realitních makléřů

Aktuality

Kupujete byt přes realitní kancelář? Pozor na triky realitních makléřů

19. 10. 2013 Hypotéky Podnikání v realitách není dosud upravenou žádnou legislativní úpravou. Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro koupi bytu přes realitní kancelář, proto nezapomínejte na obezřetnost. Podívejme se na triky, které realitní kanceláře a makléři používají nejčastěji.

Fiktivní inzeráty

Stále velké množství realitních kanceláří používá fiktivní inzeráty, ať už k získání kupujícího či prodávajícího. Proto je více než pravděpodobné, že za inzeráty typu “Úspěšný podnikatel hledá zrekonstruovaný byt 4+1 v této lokalitě” či “Mladá rodina poptává prostorný byt 3+kk” bude stát realitní kancelář. Nezřídka se také v inzerátu nachází věta “Realitní kanceláře nevolat”.

Nemovitost je nabízená různými kancelářemi a za různé ceny

Často mezi inzeráty najdete nemovitost, kterou nabízí desítky realitních kanceláří a navíc za různé ceny. Taková nabídka nevypadá důvěryhodně. Důvodem může být špatná komunikace mezi realitními makléři a prodávajícím, který si stav prodeje své nemovitosti nehlídá a neověřuje. Některé kancelář dokonce inzeráty kopírují a po nalezení kupce se snaží o dohodu s druhou realitní kancelář.

Makléř slibuje prodej

Makléři se také často a rádi ohání stoprocentním prodejem nemovitosti. To Vám však nemůže slíbit nikdo. A neovlivní to ani letité zkušenosti, profesionální tým, stovky kontaktů a jiné oblíbené slovní obraty. Makléř by měl být schopen uvažovat reálně a tomu by také mělo odpovídat jeho jednání.

To platí i pro odhad prodejní ceny. Známkou neprofesionálního jednání bývají sliby prodeje nemovitosti rychle a za nereálně vysokou cenu. Za velkými sliby se dost často skrývají nevýhodné smlouvy.

Neprůhledné jednání

Prodej a koupě nemovitosti by měl být naprosto transparentní a profesionální makléř by se měl chovat otevřeně k oběma stranám. Pokud se setkáte s tím, že Vás makléř upozorní, abyste před majitelem nehovořili o ceně a jiných podmínkách, něco je špatně, a proto dejte od takové kanceláře ruce pryč.

Špatná komunikace

Makléř by s Vámi měl byt v pravidelném kontaktů a informovat Vás o probíhajícím stavu prodeje či koupě. Pokud tomu tak není a o svém makléři neslyšíte i týdne, opět je něco špatně.

Bohužel tak některé realitní kanceláře fungují a najít skutečně profesionálního makléře není jednoduché. Při výběru dejte na doporučení a recenze, které jsou k mání na internetu. Rozhodně se vyplatí obrátit se na nějakou ověřenou kancelář.

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »