Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Nižší úroky u půjček na bydlení lákají k refinancování

Aktuality

Nižší úroky u půjček na bydlení lákají k refinancování

16. 6. 2014 Hypotéky Úrokové sazby u půjček na bydlení a hypoték opět klesly na své dno. Lidé, kterým letos končí tříletá nebo pětiletá fixace, by proto měli vážně uvažovat o výhodném refinancování u jiné banky. Ta jim s největší pravděpodobností nabídne výrazně nižší úroky a lepší podmínky.

V březnu letošního roku dosáhly úrokové sazby u půjček na bydlení svého minima a dokonce pokořily rekord z loňského roku. Současná úroková sazba se tak pohybuje pod třemi procenty a je velmi pravděpodobné, že úroky budou i nadále klesat. Klienti, kterým nyní končí fixace, mohou díky refinancování ušetřit tisíce korun ročně. Například u dvoumilionové hypotéky lze díky nižší úrokové sazbě ušetřit tři tisíce korun.

Banky přichází s výhodnými akčními nabídkami

Konkurenční boj mezi bankami přináší další pozitiva, kterými jsou různé akční nabídky. Ty banky nejčastěji vyhlašují právě v jarních měsících. Například GE Money Bank prodloužila akci na hypotéky a zájemci tak mohou získat výhodnou úrokovou sazbu již od 2,79 procenta.

Také banka Wüstenrot snížila úrokovou sazbu a nyní nabízí hypotéky s úrokovou sazbou již od 2,29 procenta. Podobné nabídky je možné získat také u dalších bank. "Momentálně naše úrokové sazby začínají na 2,64 procenta, ale na webu lze získat sazby i nižší, včetně zpracování úvěru a odhadu nemovitosti zdarma," doplňuje mluvčí Hypoteční banky Marie Mocková.

O refinancování se zajímejte včas

Refinancování stávajícího úvěru je třeba řešit alespoň dva měsíce dopředu. V této době je vhodné požádat svou banku o návrh na novou úrokovou sazbu a u dalších bank si vyžádat konkurenční nabídky. V případě, že Vám Vaše banka nabídne nejlepší podmínky, je postup nejjednodušší. "Klient nemusí znovu dokládat všechny dokumenty jako u nového úvěru, ale banka využije podklady předložené pro původní úvěr a informace týkající se platební morálky klienta," vysvětluje mluvčí ČSOB Pavla Hávová.

V případě přechodu k jiné bance je třeba počítat s papírováním. Nová banka Vám však pomůže s jejím vyřízením, protože je to v jejím zájmu. Nejprve je nutné požádat stávající banku o souhlas s předčasným splacením půjčky na bydlení a o potvrzení, že dojde k výmazu zástavního práva na katastru nemovitostí. Nové bance je třeba doložit úvěrovou smlouvu, informaci o aktuální výši daného úvěru a potvrzení o příjmech či daňové přiznání.

Náš tip: Výhodné půjčky na bydlení Vám nabízíme také na Uspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »