Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Nižší úroky u půjček na bydlení lákají k refinancování

Aktuality

Nižší úroky u půjček na bydlení lákají k refinancování

16. 6. 2014 Hypotéky Úrokové sazby u půjček na bydlení a hypoték opět klesly na své dno. Lidé, kterým letos končí tříletá nebo pětiletá fixace, by proto měli vážně uvažovat o výhodném refinancování u jiné banky. Ta jim s největší pravděpodobností nabídne výrazně nižší úroky a lepší podmínky.

V březnu letošního roku dosáhly úrokové sazby u půjček na bydlení svého minima a dokonce pokořily rekord z loňského roku. Současná úroková sazba se tak pohybuje pod třemi procenty a je velmi pravděpodobné, že úroky budou i nadále klesat. Klienti, kterým nyní končí fixace, mohou díky refinancování ušetřit tisíce korun ročně. Například u dvoumilionové hypotéky lze díky nižší úrokové sazbě ušetřit tři tisíce korun.

Banky přichází s výhodnými akčními nabídkami

Konkurenční boj mezi bankami přináší další pozitiva, kterými jsou různé akční nabídky. Ty banky nejčastěji vyhlašují právě v jarních měsících. Například GE Money Bank prodloužila akci na hypotéky a zájemci tak mohou získat výhodnou úrokovou sazbu již od 2,79 procenta.

Také banka Wüstenrot snížila úrokovou sazbu a nyní nabízí hypotéky s úrokovou sazbou již od 2,29 procenta. Podobné nabídky je možné získat také u dalších bank. "Momentálně naše úrokové sazby začínají na 2,64 procenta, ale na webu lze získat sazby i nižší, včetně zpracování úvěru a odhadu nemovitosti zdarma," doplňuje mluvčí Hypoteční banky Marie Mocková.

O refinancování se zajímejte včas

Refinancování stávajícího úvěru je třeba řešit alespoň dva měsíce dopředu. V této době je vhodné požádat svou banku o návrh na novou úrokovou sazbu a u dalších bank si vyžádat konkurenční nabídky. V případě, že Vám Vaše banka nabídne nejlepší podmínky, je postup nejjednodušší. "Klient nemusí znovu dokládat všechny dokumenty jako u nového úvěru, ale banka využije podklady předložené pro původní úvěr a informace týkající se platební morálky klienta," vysvětluje mluvčí ČSOB Pavla Hávová.

V případě přechodu k jiné bance je třeba počítat s papírováním. Nová banka Vám však pomůže s jejím vyřízením, protože je to v jejím zájmu. Nejprve je nutné požádat stávající banku o souhlas s předčasným splacením půjčky na bydlení a o potvrzení, že dojde k výmazu zástavního práva na katastru nemovitostí. Nové bance je třeba doložit úvěrovou smlouvu, informaci o aktuální výši daného úvěru a potvrzení o příjmech či daňové přiznání.

Náš tip: Výhodné půjčky na bydlení Vám nabízíme také na Uspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úv��r není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

1 2 3 »