Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Novinky letošního podzimu mezi hypotékami

Aktuality

Novinky letošního podzimu mezi hypotékami

20. 10. 2013 Hypotéky Díky klesajícím úrokovým sazbám v letošním roce je zájem o hypotéky stále vysoký. Za první pololetí narostl hypoteční trh téměř o 20 procent. Za tuto dobu poskytly hypoteční banky přes 44 tisíc hypotečních úvěrů v celkové výši 71,79 miliard korun. Tyto údaje zveřejnilo Ministerstvo pro místní rozvoj

Rekonstrukce starších domků vedou

Hypoteční banka zveřejnila výsledky průzkumu v oblasti hypotečních úvěrů. Zjistila, že velké množství úvěrů je použito především na rekonstrukci starších rodinných domů. Průměrně si v tomto případě klienti půjčují 1,2 miliónů korun. Hypotéky také lidé využívají často k rekonstrukci a ke zvelebování svého bydlení. Na rekonstrukce si lidé berou hypotéky v průměrné výši 800 tisíc korun.

Rekonstrukce domků se dějí nejvíce ve Středočeském kraji. Nejdražší rekonstrukce se zas provádí v hlavním městě Praha, na kterou si průměrně berou klienti až 1,9 miliónu korun.

Akční nabídky letošního podzimu

Nabídka hypoték je v současné době velmi široká. Podívejme se na pár akčních nabídek, které se objevily, a které by Vás mohly zajímat. Například Česká spořitelna nabízí Letní hypotéku se sazbou 3,29 procent. Pokud si ji však sjednáte zároveň s pojištěním schopnosti splácet, získáte výhodnější sazbu ve výši 3,09 procent. GE Money Bank až do 13. října nabízí hypotéku nad 2 milióny korun se sazbou 2,29 procent, přičemž k tomu získáte odhad nemovitost a zpracování úvěru zdarma. Fio banka poskytuje hypotéku se sazbou od 2,79 procent.

Při splnění dalších podmínek je možné získat slevu 0,5 procent. Úroková sazba u hypotéky s tříletou fixací od Komerční banky se pohybuje na 2,99 procentech. Zpracování hypotéky, ocenění nemovitosti a správa úvěrového účtu je navíc zdarma. Podobné podmínky nabízí tak UniCredit Bank. Hypotéky od Wüstenrot můžete získat s úrokovou sazbou 2,59 procent od výše 1,3 miliónu korun. Pokud si k hypotéce sjednáte životní a majetkové pojištění, můžete získat další slevu.

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »