Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Porostou úrokové sazby u hypoték či nikoliv?

Aktuality

Porostou úrokové sazby u hypoték či nikoliv?

14. 3. 2014 Hypotéky Loňský rok byl pro hypotéky zlomový. Úrokové sazby klesly na krátkou chvíli pod 3 procenta a kolem této hranice se pohybují i nadále. Podobný vývoj očekávají hypoteční odborníci také v letošním roce. Dle jejich názoru se budou úrokové sazby pohybovat v rozpětí 3 až 3,2 procenta.

Ačkoliv se úrokové sazby zvedly ze dna, vývoj úrokových sazeb stále pokračuje v trendu nižších úrokových sazeb lehce nad 3 procenta. Loňský rok přinesl rekordní pokles úrokových sazeb až 2,95 procent. Na tuto sazbu se pravděpodobně banky letos nedostanou, ale i přesto zůstanou úrokové sazby pro klienty stále velmi výhodné. Informaci poskytla poradenská společnost DataLife.

Úrokové sazby neporostou ani v letošním roce

Lidé, kteří se zajímají o hypotéky, určitě uvítají dobrou zprávu ohledně pohybu úrokových sazeb u hypoték. Obavy z nárůstu sazeb by se ani v letošním roce neměly naplnit. Zatím všechny ekonomické ukazatele jednoznačně nasvědčují tomu, že se úrokové sazby v letošním roce budou pohybovat v příjemném rozmezí 3 až 3,2 procenta. Až do konce roku 2014 není očekáván výrazný nárůst nad tuto hodnotu.

„Vývoj roku 2014 se dá těžko odhadovat. Minulý rok výrazně překročil naše očekávání a potvrdil, že přesné odhady je na začátku roku těžké predikovat. Navazujeme na v pořadí čtvrtý rok růstu hypotečního trhu v situaci příznivých úrokových sazeb a stabilních cen nemovitostí. Celkovou produkci bude i nadále ovlivňovat trend refinancování,“ řekl Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Únor - měsíc akci

Na počátku roku a na podzim přichází banky s řadou zajímavých akci. Obvykle je to únor, kdy se banky začínají předhánět v nabízení různých akčních nabídek. Vzhledem k tomu, že 1. ledna 2014 vstoupil v platnost nový občanský zákoník, je možné lehké zpoždění. Například Česká spořitelna začala nabízet hypotéky s výhodnější úrokovou sazbou v rámci své akce “Hypodny”. Zvýhodněné úrokové sazby nabízí také Sperbank. Prodej hypoték nově také zahájí Air bank.

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »