Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Porostou úrokové sazby u hypoték či nikoliv?

Aktuality

Porostou úrokové sazby u hypoték či nikoliv?

14. 3. 2014 Hypotéky Loňský rok byl pro hypotéky zlomový. Úrokové sazby klesly na krátkou chvíli pod 3 procenta a kolem této hranice se pohybují i nadále. Podobný vývoj očekávají hypoteční odborníci také v letošním roce. Dle jejich názoru se budou úrokové sazby pohybovat v rozpětí 3 až 3,2 procenta.

Ačkoliv se úrokové sazby zvedly ze dna, vývoj úrokových sazeb stále pokračuje v trendu nižších úrokových sazeb lehce nad 3 procenta. Loňský rok přinesl rekordní pokles úrokových sazeb až 2,95 procent. Na tuto sazbu se pravděpodobně banky letos nedostanou, ale i přesto zůstanou úrokové sazby pro klienty stále velmi výhodné. Informaci poskytla poradenská společnost DataLife.

Úrokové sazby neporostou ani v letošním roce

Lidé, kteří se zajímají o hypotéky, určitě uvítají dobrou zprávu ohledně pohybu úrokových sazeb u hypoték. Obavy z nárůstu sazeb by se ani v letošním roce neměly naplnit. Zatím všechny ekonomické ukazatele jednoznačně nasvědčují tomu, že se úrokové sazby v letošním roce budou pohybovat v příjemném rozmezí 3 až 3,2 procenta. Až do konce roku 2014 není očekáván výrazný nárůst nad tuto hodnotu.

„Vývoj roku 2014 se dá těžko odhadovat. Minulý rok výrazně překročil naše očekávání a potvrdil, že přesné odhady je na začátku roku těžké predikovat. Navazujeme na v pořadí čtvrtý rok růstu hypotečního trhu v situaci příznivých úrokových sazeb a stabilních cen nemovitostí. Celkovou produkci bude i nadále ovlivňovat trend refinancování,“ řekl Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Únor - měsíc akci

Na počátku roku a na podzim přichází banky s řadou zajímavých akci. Obvykle je to únor, kdy se banky začínají předhánět v nabízení různých akčních nabídek. Vzhledem k tomu, že 1. ledna 2014 vstoupil v platnost nový občanský zákoník, je možné lehké zpoždění. Například Česká spořitelna začala nabízet hypotéky s výhodnější úrokovou sazbou v rámci své akce “Hypodny”. Zvýhodněné úrokové sazby nabízí také Sperbank. Prodej hypoték nově také zahájí Air bank.

Hodnocení článku:

Podobné články

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úv��r není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

1 2 3 »