Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Sazby u hypoték opět prolomily rekord

Aktuality

Sazby u hypoték opět prolomily rekord

21. 7. 2014 Hypotéky Na počátku letošního roku odborníci předvídali pomalý nárůst hypotečních úrokových sazeb. Vývoj sazeb je však zcela opačný a v květnu byl zaznamenán další rekord. Průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů opět poklesla a to na neuvěřitelných 2,81 procent.

V květnu došlo k dalšímu prolomení rekordu u úrokových sazeb a Češi mohli sehnat nejlevnější hypotéku na nové bydlení v celé své historii. Tento údaj zveřejnila společnost Fincentrum Hypoindex, která vývoj průměrné sazby u hypoték monitoruje již od roku 2003.

Zájem o hypotéky roste

Díky nízkým úrokovým sazbám a široké nabídce nemovitostí narůstá zájem o hypotéky. V květnu si hypotéku sjednalo 8 103 nových zákazníků, což je o 910 lidí více než v dubnu. To platí také pro celkové objemy půjček, které oproti dubnu vzrostly o 1,5 miliardy korun na současných 13,423 miliardy korun.

Fincentrum očekává další pokles průměrné sazby a to z důvodu akčních nabídek bank. Ty platí nejen v květnu, ale také v červnu. Tento současný vývoj bude mít vliv i do budoucna. "Klienti, kteří splácejí hypotéky za současné sazby a které navíc banky naučily, že si mohou říci o výraznou slevu, už nebudou ochotni přijmout pasivně jakoukoliv sazbu při budoucích vyšších úrovních," vysvětlil nám Josef Rajdl, analytik Fincentra.

Banky vedou konkurenční boj o nové zákazníky

Na současný stav úrokových sazeb u hypoték má vliv zejména konkurenční boj o zákazníky. České banky lákají nové zákazníky na nejrůznější výhodné akční nabídky a nízké úrokové sazby. Jednu z nejnižších sazeb nyní nabízí UniCredit Bank a to 1,99 procenta ročně s dvouletou fixací. U jednoletých však nabízí úrokovou sazbu ve výši čtyř procent.

Další banka Česká spořitelna byla první, která překročila hranici 2,81 procenta. V případě sjednání hypotéky přes sociální síť Facebook mohou zákazníci získat sazbu od 2,38 procenta.

Náš tip: Porovnejte si aktuální nabídku úrokových sazeb hypoték od všech českých bank na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »