Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Úrokové sazby u hypoték již více klesat nebudou

Aktuality

Úrokové sazby u hypoték již více klesat nebudou

19. 9. 2013 Hypotéky Minimální úrokovou sazbu deklarovali ekonomové již před koncem loňského podzimu, kdy úroková míra dosahovala na 3,5 %. Letos v dubnu jsme nicméně zažili další pokles, a to pod neuvěřitelných 3 %. Bude úroková sazba ještě klesat, zůstane na současné úrovni nebo naopak začne stoupat?

Výraznější pokles úrokových sazeb se již předpokládat nedá. Některé bankovní společnosti nyní dokonce nabízí úvěry na bydlení s úrokovou sazbou pod 2,5 %. Ale abyste dosáhli na takto nízkou úrokovou sazbu, musíte mít k hypotéce sjednané i další produkty společnosti, jako například životní pojištění, pojištění schopnosti splácet, kreditní kartu nebo bankovní účet.

Pro koho je tato doba nejvhodnější

Kromě nových žadatelů o hypoteční úvěr, je tento rok vhodný především pro všechny, kteří již úvěr na bydlení čerpali, a chtějí jej takzvaně refinancovat. Tedy nahradit stávající spotřebitelský úvěr nebo hypoteční úvěr výhodnější a levnější hypotékou.

Pokud se i Vy rozhodnete refinancovat Váš úvěr na bydlení, nesmíte zapomenout, že refinancování je nejlepší uskutečnit při skončení fixační doby. V opačném případě se vystavujete riziku, že si banky vyčíslí škodu vzniklou předčasným vypovězením smlouvy. A tato sankce může být ve výsledku i vyšší než úspora, které jste dosáhli refinancováním hypotéky.

Nekončí Vám letos fixace? Nezoufejte!

Výhodnější úrokovou míru ovšem můžete získat už letos i v případě, že Vám fixační období končí až za rok. Drtivá většina bank totiž nabízí možnost „zamluvit“ si současnou výhodnou úrokovou míru a to až na období půl roku dopředu. Najdou se také i banky, které tuto dobu prodlužují na celý rok. Proto si spočítejte, už nyní kolik můžete refinancováním uspořit.

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »