Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Úrokové sazby u hypoték jsou stále nízké

Aktuality

Úrokové sazby u hypoték jsou stále nízké

28. 4. 2014 Hypotéky Trend nízkých úrokových sazeb u hypoték pokračuje i v letošním roce. To je výhodné nejen pro zájemce o nové hypotéky, ale zejména pro ty, kterým bude v brzké době končit fixace. Ti by se měli začít poohlížet po možnostech refinancování u konkurenčních společností. Ušetřit mohou i tisíce korun ročně.

Splácení hypotéky je pro rodinný rozpočet vždy velká zátěž, ale díky refinancování je možné ušetřit až několik tisíc korun ročně. Refinancování je převedení původní hypotéky k jiné bance, která Vám nabídne výhodnější podmínky, jako je nižší úroková sazba, zkrácení doby splácení či nižší měsíční splátky. To platí zejména pro letošní rok, kdy se úrokové sazby stále drží nízko a zároveň stagnují ceny nemovitostí.

Banky lákají na refinancování

Banky využívají současných podmínek a lákají nové klienty právě na výhodné refinancování. Odborníci odhadují, že v letošním roce své hypotéky refinancuje až sto tisíc lidí. Hlavním důvodem jsou nízké úrokové sazby, které se pohybují kolem tří procent. V loňském roce klesly na rekordní minimum 2,95 procenta. V březnu letošního roku se dokonce očekává pokoření i této hranice.

Vhodná chvíle pro zahájení refinancování je nejméně tři měsíce před koncem fixace. V žádném případě se nemusíte obávat, že by Vám nízké úroky utekly, protože nižší úrokovou sazbu si můžete zajistit až dvanáct měsíců dopředu.

Srovnejte si více nabídek

Možností refinancování existuje více. Pokuste se usmlouvat lepší podmínky se stávající bankou a zároveň oslovte konkurenční společnosti. Ty mají o nové klienty zájem vždy a určitě Vám nabídnou výhodnější hypotéku. Cenové nabídky mezi sebou nezapomeňte porovnat. S porovnáním Vám pomohou online porovnávače i hypoteční specialisté.

Nejen úroková sazba je rozhodujícím kritériem. Při porovnání nezapomínejte na další poplatky, jako je například poplatek za zpracování a poskytnutí úvěru, vedení úvěru či za mimořádnou splátku.

Hodnocení článku:

Podobné články

Připravte rodinný rozpočet na hypotéku. Poradíme vám, jak na to

13. 3. 2017

Nejčastěji využívaným způsobem, jak získat potřebné finance na vlastní bydlení, je hypotéka. S ohledem na vybranou nemovitost a její cenu hypotéka a s ní spojené poplatky z rodinného rozpočtu ukrojí každý měsíc podstatnou část. Aby vás hypotéka finančně netížila příštích 30 let, je více než důležité být na ni dobře připravený.

Celá aktualita

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úv��r není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

1 2 3 »