Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> Úroky hypoték stagnují, zájem o úvěry roste dál

Aktuality

Úroky hypoték stagnují, zájem o úvěry roste dál

26. 11. 2013 Hypotéky Na jaře letošního roku dosáhly úrokové sazby u hypoték rekordního minima pod 3 procenta. Poté sazby lehce narostly, ale stále se pohybují velmi nízko. Díky této příznivé situaci zájem o úvěry či refinancování stále narůstá.

Velkému zájmu svědčí zejména stabilní situace na trhu, kdy se úrokové sazby pohybují ve stále stejné výši, aniž by docházelo k velkým výkyvům. Díky tomu v září navštívilo banky téměř o tisíc klientů více než v předcházejícím měsíci. Nárůst platí také pro objem půjčených peněz. Lidé si půjčili o dvě miliardy více a celková částka zůstala na 14,2 miliard korun.

Nárůst sazeb se neočekává ani v příštích měsících

Příznivé úrokové sazby se na tří procentní hranici drží více jak tři měsíce a současná situace na trhu ani nenasvědčuje tomu, že by mělo v nejbližší době dojít k jejich nárůstů. Spíš naopak. V září a v říjnu dokonce ještě některé banky sazby snižovaly (např. LBBW Bank, mBank, Fio banka, Komerční banka, a UniCredit Bank). Je více než pravděpodobně, že jejich příkladu budou následovat i další banky. Právě podzim bývá obdobím, kdy se banky předhání v akčních nabídkách.

Za vlastní bydlení jsou Češi ochotní zaplatit až sedm ročních platů

Poradenská společnost Deloitte se zabývala mírou návratnosti bydlení, tedy poměrem mezi příjmem obyvatel a průměrnou cenou nemovitosti. Z výzkumu vyplynulo, že Češi jsou ochotni za vlastní bydlení zaplatit až sedm ročních příjmů. Před námi se s pěti ročními příjmy nachází Rakušené a za námi Maďaři a Poláci. Úplně nejlépe jsou na tom Němci a Dánové, kteří si vystačí pouze se dvěma ročními příjmy.

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »