Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Hypotéky >> V hlavním městě se brzy dočkáme levnějších bytů

Aktuality

V hlavním městě se brzy dočkáme levnějších bytů

16. 8. 2013 Hypotéky

V případě, že hodláte v blízké budoucnosti investovat do bydlení v Praze, nastává pro Vás správná doba. V hlavním městě se momentálně nachází několik stovek bytů bez majitele, ale přitom se dále staví nové byty. V případě, že se situace brzy nezmění, developeři budou muset s cenami výrazně dolů.

Přestože počet prodaných bytů podle nejvýznamnějších developerských společností stále stoupá, i nadále zůstává v Praze přes 6 000 prázdných bytů určených k prodeji. Některé byty jsou bez vlastníka dokonce více než dva roky. Takových bytů je podle odhadů asi 500 a právě ty by se mohli v následujících měsících začít zlevňovat. Zájem je především o zcela nové byty.

„Kupující preferují pořízení nemovitostí, které jsou dokončené nebo těsně před dokončením, většina prodaných bytů byla právě v takových projektech,“ vysvětluje v tiskové zprávě Radim Sayed, obchodní ředitel developerské skupiny Crestyl.

Do konce roku 2014 přibude v Praze dalších asi 4 000 nových bytů

Obliba nově dokončených bytů je viditelná i na snaze developerů vkládat úsilí právě do nových projektů. „Počet prodaných bytů stále roste, a protože v posledních letech jich nebylo dokončeno tolik jako dříve, klesá i celková nabídka volných bytů. To se ale brzy stabilizuje, protože se začalo více stavět – předpokládáme, že v tomto i v příštím roce se v Praze postaví přes 4000 nových bytů,“ doplňuje ještě Radim Sayed.

Staré byty, o které není takový zájem, se poté většinou zlevní. A někdy opravdu znatelně. Prodejci se tak snaží udělat byty dostupnějšími pro další potencionální kupující. Další alternativou je přesunout byt do nájemního bydlení. I tento trend je v současnosti stále viditelnější. Přesto je letos výhodnější byt koupit.

Nízké sazby hypoték trhají v roce 2013 rekordy

Nahrává tomu především spotřebitelsky výhodná situace na hypotečním trhu. Úrokové sazby u vybraných fixací totiž klesly pod rekordní 3 %. Podobná situace na našem území nebyla již několik let a zřejmě se se také jen tak opakovat nebude. Přesvědčit se o tom můžete sami na našem porovnání hypotečních úvěrů.

Hodnocení článku:

Podobné články

Stejně velký byt může stát dva i více než pět miliónů. Záleží, kde stojí

12. 1. 2017

Rozdíl v ceně dvou stejných bytů může činit i několik milionů korun. A to i přesto, že jsou byty stejné. Mají stejnou velikost, jsou stejně vybavené a nalézají se v podobném domě. Kde tedy vzniká tak velký cenový rozdíl? Hodně záleží na lokalitě. Nejdražší byty se tradičně nachází v Praze, nejlevněji se byty prodávají v Ústeckém kraji.

Celá aktualita

Jak zvýšit svou šanci na získání hypotéky?

5. 9. 2016

Získat hypotéční úvěr není zrovna jednoduché. Přece jen jde o dost peněz a banky si žadatele a jeho schopnost splácet pečlivě ověřují. Šanci na získání úvěru si však můžete drobnými triky zvýšit. Poradíme vám jak na to.

Celá aktualita

Co je to variabilní hypotéka a jaké má výhody?

18. 8. 2016

Jako variabilní nebo plovoucí hypotéka se označuje speciální typ hypotéčního úvěru, který nemá zafixovanou úrokovou sazbu. Díky tomu se u něj s každým měsícem může měnit výše splátek. Variabilní hypotéka se hodí hlavně pro dobrodružnější povahy a můžete na ní vydělat. Má však také své nevýhody.

Celá aktualita

Hypotéka nebo pronájem? Obojí má své výhody

4. 8. 2016

Bydlet ve vlastním nebo v nájmu? Současné rekordně nízké ceny hypoték nahrávají myšlenkám o koupi vlastního bydlení, protože výsledné splátky jsou docela nízké. Bydlení v pronájmu však není nic z principu špatného a má také svá pozitiva. Shrňme si proto základní výhody bydlení v pronájmu a případné hypotéky na vlastní byt.

Celá aktualita

Pozor na některé záludnosti u hypoték

25. 7. 2016

Vlastní bydlení je sen, který si v současnosti plní stále více lidí. Není se co divit, úrokové sazby hypoték jsou na historickém minimu, což znamená, že k hypotečnímu úvěru na bydlení se můžete dostat velmi levně. Pozor ale na některé drobné záludnosti, které s sebou hypotéka přináší.

Celá aktualita

Americká hypotéka nejen od banky

23. 6. 2016

Půjčka nám může náš život značně zjednodušit nebo také pořádně zkomplikovat dlouhodobou zátěží v podobě splátek. Podle průzkumů půjčky ukrajují z našeho rodinného rozpočtu v průměru více než čtvrtinu našich příjmů. Jak to ale udělat, aby se nám půjčka nestala koulí přivázanou k noze, která nás bude několik let brzdit v rozletu?

Celá aktualita

Hypotéka a reálná hodnota peněz: Jak vám inflace může pomoci splácet?

7. 6. 2016

Inflace – tedy snižování hodnoty peněz – je velkým strašákem, každého, kdo si spoří peníze. Naopak pokud máte úvěr či hypotéku, může inflace pracovat ve váš prospěch. Podívejte se s námi blíže na to, jakou roli hraje hodnota peněz ve splácení hypotéky.

Celá aktualita

Hypotéky - na co se zaměřit při žádosti o ůvěr

18. 5. 2016

Díky nízkým úrokovým sazbám jsou dnes hypotéky velmi výhodným způsobem, jak financovat koupi nemovitosti. Co je potřeba vědět při žádosti o hypotéku a jaká jsou specifika hypotéčních úvěrů? Podívali jsme se blíže na některé parametry hypoték, které dobré při plánování vzít v úvahu.

Celá aktualita

1 2 3 »