po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Plyn >> Máte potíže s dodavatelem? Obraťte se na ombudsmana

Aktuality

Máte potíže s dodavatelem? Obraťte se na ombudsmana

Plyn V rámci Energetického regulačního úřadu je možné využít služeb ombudsmana, jehož hlavním úkolem je ochrana spotřebitele a jeho práv. ERÚ zřídil úřad ombudsmana z důvodu usnadnění a urychlení mimosoudních sporů mezi dodavateli energií a spotřebiteli, které je možné často vyřešit jednoduchou radou.

Mezi priority Energetického regulačního úřadu patří ochrana spotřebitele a to zejména nyní, kdy občanům zemí Evropské unie hrozí tzv. energetická chudoba. Úkolem energetického ombudsmana a související legislativy bude řešení mimosoudních sporů. Kromě urychlení a zlepšení vztahů mezi oběma stranami to bude znamenat také snížení nákladů ze strany nespokojeného spotřebitele i ze strany státní správy.

Snazší a rychlejší řešení sporů s dodavateli energií

Na energetického ombudsmana se může se svou stížností obrátit každý spotřebitel, který má smlouvu o dodávkách energie s některým z dodavatelů, kteří v současné době působí na českém trhu.

Předtím, než se spotřebitel obrátí na ombudsmana, by měl využít svých možností v rámci uzavřené a podepsané smlouvy. To znamená, že se spotřebitel nejprve se svou stížností obrátí na reklamační oddělení, a teprve poté, pokud nebude spokojený s výsledkem standardního reklamačního řízení, má právo se obrátit na ombudsmana a požádat jej o pomoc.

Energetický regulační úřad tvrdí, že jednotlivá podání budou vždy prošetřena důsledně a nestranně dle nejlepšího vědomí. To však neznamená, že výsledek řízení bude vždy zcela podle představ spotřebitele.

Jak podat podání

Aby došlo k řádnému prošetření stížnosti spotřebitele, je nutné dodat veškeré kontaktní údaje (adresa, jméno a příjmení) včetně čísla odběrného místa, identifikace dodavatele, smlouvy s dodavatelem a případně dalších dokumentů, které se vztahují ke stížnosti (např. doklady o průběhu standardního reklamačního řízení). Podání je možné zaslat poštou či e-mailem na adresu ombudsman@eru.cz.

Náš tip: Vyberte si nejlepšího dodavatele plynu či elektřiny na Úspory.cz a snižte své výdaje za bydlení.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Konec topné sezóny se blíží: Objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

13. 4. 2016

Topná sezóna oficiálně končí 31. května, což je zhruba za šest týdnů. Právě nyní začíná vhodná doba, abyste si objednali kominíka na pročištění a kontrolu komína a spalinových cest, než se jim zaplní diáře. Společně s tím se můžete zamyslet i nad tím, zda se vám nevyplatí změnit dodavatele energie.

Celá aktualita

Topná sezóna v březnu nekončí

7. 3. 2016

S příchodem března se začíná měnit počasí. Teploty pomalu stoupají a stále více hřející sluneční paprsky lehko vzbuzují dojem, že jaro už je tu. Tyto první jarní dny však nejsou důvodem, abychom vypnuli kohoutky u radiátorů. Noci a rána jsou stále chladné a zima nás může ještě nepříjemně překvapit.

Celá aktualita

Tipy, jak ušetřit na vytápění i během mrazivých dnů

8. 1. 2016

Radost z příjemného tepla během mrazivých zimních dnů obvykle kazí vysoké účty za topení. Je vůbec možné náklady na topení snížit? Vypnout topení a teple se obléknout je jedním z možných řešení. Mnohem lepší jsou však účinná úsporná opatření, která neomezí tepelnou pohodu, ani nezatíží peněženku.

Celá aktualita

Topná sezóna 2015: Je levnější plyn, elektřina nebo tuhá paliva?

27. 11. 2015

Vedle nájmu či hypotéky patří náklady za energie k nejvyšším položkám v rodinném rozpočtu. Během topné sezóny se ukáže, zda používáte výhodný zdroj tepla, a zda máte správně nastavené zálohy u dodavatele. Poradíme vám, který zdroj tepla je nejvýhodnější, a jaký vývoj lze očekávat v budoucnosti.

Celá aktualita

Nová zelená úsporám je opět tu

28. 10. 2015

Minulý týden vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR nové podmínky v rámci programu Nová zelená úsporám. Tento program je určený pro majitele rodinných domů, kteří získají šanci vybudovat si ekologický domov za méně peněz.

Celá aktualita

Ceny plynu v roce 2016: Ušetříme, tvrdí analytici

15. 10. 2015

Pokles teplot na sebe nenechal letos dlouho čekat, a tak není divu, že topná sezóna se rozjela v plném proudu. Jaké nás čekají ceny za plyn v příštím roce? Budeme platit více nebo naopak méně? Podle analytiků by ceny plynu v roce 2016 měly klesnout a české domácnosti by měly ušetřit několik tisíc korun.

Celá aktualita

Ceny plynu: Je čas ušetřit

21. 8. 2015

Čas je neúprosný. Další léto se pomalu chystá ke konci a před námi je opět zima a s ní hory peněz vydané za vytápění. Právě nyní je nejpříhodnější doba podívat se všem dodavatelům plynu na zoubek a zjistit, zda ten Váš je stále nejlevnější. A pokud ne, změna je život.

Celá aktualita

Jak funguje trh s plynem v České republice

31. 7. 2015

Trh se zemním plynem v České republice je nyní liberální a čeští odběratelé si mohou zcela dobrovolně svého dodavatele vybrat. Před pár lety však byla situace zcela opačná a trh byl plně regulován bez možnosti rozhodnutí. Podívejme se blíže na to, jak trh s plynem vypadal v minulostí a jak nyní.

Celá aktualita

1 2 3 »