po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Řidiči bez nehod budou mít levnější povinné ručení

Aktuality

Řidiči bez nehod budou mít levnější povinné ručení

Povinné ručení

Pojišťovny hodlají přitvrdit proti řidičům, kteří často bourají. Takových je kolem 5 %, ale pojišťovny za ně platí nejvíce peněz. Oproti tomu řidičům, kteří jezdí bez nehod, budou nabízena levnější povinná ručení.

Řidičům, kteří se vyznačují častou nehodovostí, bude účtován tzv. malus. Jedná se o zdražení pojistek. Naopak bezrizikoví řidiči by mohli mít o stovky korun levnější povinné ručení. Taková jsou nejnovější opatření českých pojišťoven. Účelem takových změn je především to, aby každý platil opravdu podle svého individuálního nehodového účtu. K nastávajícímu trendu, se však nestaví všechny pojišťovny stejně. Zatímco některé pojišťovny pouze upravili sazebník vybraných segmentačních skupin s dobrou bezeškodní historií řidičů. Některé se rozhodly zlevňovat radikálněji.

Tím je i společnost Allianz, která nedávno oznámila, že plošně zlevňuje povinné ručení o 10 až 25 procent. A to nad rámec zavedených bonusových kritérií. V takovém případě si čtyřicetiletý řidič, který nikdy nehavaroval, polepší v řádu stovek korun. Nový sazebník však pamatuje i na řidiče, kteří bourají častěji. Ti si naopak na pojištění připlatí.

Jak jsou na tom ostatní pojišťovny? Které povinné ručení je nejvýhodnější a s kterým získám největší úsporu? Informace o ostatních subjektech nabízejících povinné ručení lze najít na internetových stránkách: http://www.uspory.cz/pojisteni/povinne-ruceni-porovnani. Dále zde naleznete srovnání všech pojistek a možnost sjednání povinného ručení online.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

Může z povinného ručení získat peníze i viník?

23. 12. 2015

Nemusí jít hned o velkou nehodu. Někdy stačí ťuknout do sousedního auta při parkování a škoda může vzniknout na obou autech. Poškozený náhradu za způsobenou škodu získá z viníkova povinného ručení. Viník však bez havarijního pojištění nedostane ani korunu. Nebo ano?

Celá aktualita

Vybíráte si povinné ručení? Dejte si pozor na nízké limity plnění

6. 11. 2015

Zákon o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla stanovil minimální limit pojistného plnění na částce 35 milionu korun za újmy na zdraví či životě a 35 milionu korun za škody na majetku. Pojišťovny však upozorňují, že při současných podmínkách a cenách mohou být i tyto částky nízké.

Celá aktualita

Povinné ručení: Jak změnit pojišťovnu a na nic nezapomenout

23. 9. 2015

Ceny povinného ručení neustále stoupají, a proto se vyplatí pravidelně sledovat změny cen. Nové sazebníky zveřejňují české pojišťovny vždy na konci října a právě tato chvíle se pomalu blíží. Sledujte nové nabídky a najdete-li lepší, nebojte se změny. Ušetřit můžete i několik tisíc korun ročně.

Celá aktualita

Povinné ručení i pro traktory a bagry

5. 9. 2015

Pravidla povinného ručení čekají výrazné změny. Na počátku stojí případ slovinského farmáře zraněného traktorem, kterému mu pojišťovna odmítla uhradit plnou škodu. Důvodem bylo nedostatečné pojištění traktoru. Evropská unie se proto rozhodla zavést povinné ručení i do míst mimo veřejné pozemní komunikace.

Celá aktualita

1 2 3 »