po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Ceny benzínu v létě? Přes 38 Kč za litr neporostou.

Aktuality

Ceny benzínu v létě? Přes 38 Kč za litr neporostou.

Povinné ručení

Na otázku jak to vypadá v příštích měsících s cenami benzínu, se analytikové překvapivě shodli. Ceny benzínu stále trochu porostou, ale nepřekročí hranici 38 korun za litr. Aspoň takhle vypadá předpověď pro letní měsíce. .

Přestože se blíží turistická sezóna, při které každoročně stoupá poptávka po pohonných hmotách, žádné dramatické navýšení cen benzínu se všeobecně neočekává. Podle expertů na trh s ropou je překročení hranice 38 Kč na litr možné pouze v případě tzv. nabídkového šoku. Ten by mohl vzniknout v přídě dalšího vyhrocení už tak napjaté situace v arabském světě.

Právě tato situace je podle analytiků aktuálním hnacím motorem cen benzínu. Především jsou to pak nepokoje v Libyi a celková nejistota v arabském světě, díky které pozorujeme tak rapidní růst cen pohonných hmot. Nicméně na výsledné ceně pohonných hmot se podílí více faktorů, než jen politická situace vývozní země.

Faktory ovlivňující cenu tuzemského benzínu:

  • Výše daně (spotřební daň a DPH)
  • Výše poptávky po pohonných hmotách
  • Kurz koruny k dolaru
  • Situace v arabském světě

Přestože v posledních pár měsících ceny benzínu trhají rekordy, poptávka po nových nebo ojetých automobilech v České republice stále stoupá. Dokonce je možné je sledovat trend, kdy zákazníci mají čím dál tím více zájem o větší a silnější vozy, která mají také větší spotřebu. Z toho vyplývá, že cena pohonných hmot nemá praktický žádný vliv na poptávku po automobilech. Jenom v letošním roce se dá očekávat až 5% nárůst prodeje osobních aut.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

Může z povinného ručení získat peníze i viník?

23. 12. 2015

Nemusí jít hned o velkou nehodu. Někdy stačí ťuknout do sousedního auta při parkování a škoda může vzniknout na obou autech. Poškozený náhradu za způsobenou škodu získá z viníkova povinného ručení. Viník však bez havarijního pojištění nedostane ani korunu. Nebo ano?

Celá aktualita

Vybíráte si povinné ručení? Dejte si pozor na nízké limity plnění

6. 11. 2015

Zákon o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla stanovil minimální limit pojistného plnění na částce 35 milionu korun za újmy na zdraví či životě a 35 milionu korun za škody na majetku. Pojišťovny však upozorňují, že při současných podmínkách a cenách mohou být i tyto částky nízké.

Celá aktualita

Povinné ručení: Jak změnit pojišťovnu a na nic nezapomenout

23. 9. 2015

Ceny povinného ručení neustále stoupají, a proto se vyplatí pravidelně sledovat změny cen. Nové sazebníky zveřejňují české pojišťovny vždy na konci října a právě tato chvíle se pomalu blíží. Sledujte nové nabídky a najdete-li lepší, nebojte se změny. Ušetřit můžete i několik tisíc korun ročně.

Celá aktualita

Povinné ručení i pro traktory a bagry

5. 9. 2015

Pravidla povinného ručení čekají výrazné změny. Na počátku stojí případ slovinského farmáře zraněného traktorem, kterému mu pojišťovna odmítla uhradit plnou škodu. Důvodem bylo nedostatečné pojištění traktoru. Evropská unie se proto rozhodla zavést povinné ručení i do míst mimo veřejné pozemní komunikace.

Celá aktualita

1 2 3 »