po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Poradíme Vám, jak na zdražení povinného ručení

Aktuality

Poradíme Vám, jak na zdražení povinného ručení

13. 11. 2013 Povinné ručení Už delší dobu pojišťovny upozorňují na plánované zdražení povinného ručení od ledna příštího roku. Některé pojišťovny už dokonce zdražily. Důvodem jsou změny v novém občanském zákoníku.

V lednu příštího roku vstoupí v platnost nový občanský zákoník se změnami, které ovlivní také cenu povinného ručení. To se týká zejména zavedení příspěvku na činnost hasičů. Pojišťovny tak odůvodňují plánované zdražení pojištění vozidel. Na ceně se však tak podílí fakt, že ceny povinného ručení byly doposud velmi nízké a pojišťovnám se absolutně nevyplácely.

Pojišťovna je povinna klienta o zdražení informovat písemně

Je pravda, že pojišťovny jsou povinné o všech změnách své klienty písemně informovat. Často tak činí těsně před koncem platnosti smlouvy a klient nestíhá na změnu patřičně reagovat. „Smlouvu sice může dotyčný vypovědět do měsíce od oznámení nové ceny povinného ručení, často ale rozhodnutí nechá na poslední chvíli. A pak už nemusí být na případnou změnu pojišťovny dostatek času. A tak člověk platí dál a vyšší částky,“ vysvětluje Martin Špaček z portálu Sfinance.cz.

Aby se Vás zdražení dotklo co nejméně

Nejvíce se bude zdražování týkat problematických a nezkušených řidičů. To znamená, že čím vzornější řidič jste, tím méně si připlatíte. Pokud tedy chcete ušetřit, vyplatí se jezdit bez nehod. Pojišťovny jsou pak ve vyjednávání o ceně vstřícnější. Na ceně se také projeví bonusy, případně další obchodní slevy. Určitě se vyplatí sledovat akční nabídky a vůbec pohyb ceny povinného ručení. A to zejména v době, kdy se Vám blíží možnost výpovědi a přechodu na nové levnější povinné ručení u jiné pojišťovny.

Hodnocení článku:

Podobné články

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

Může z povinného ručení získat peníze i viník?

23. 12. 2015

Nemusí jít hned o velkou nehodu. Někdy stačí ťuknout do sousedního auta při parkování a škoda může vzniknout na obou autech. Poškozený náhradu za způsobenou škodu získá z viníkova povinného ručení. Viník však bez havarijního pojištění nedostane ani korunu. Nebo ano?

Celá aktualita

Vybíráte si povinné ručení? Dejte si pozor na nízké limity plnění

6. 11. 2015

Zákon o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla stanovil minimální limit pojistného plnění na částce 35 milionu korun za újmy na zdraví či životě a 35 milionu korun za škody na majetku. Pojišťovny však upozorňují, že při současných podmínkách a cenách mohou být i tyto částky nízké.

Celá aktualita

1 2 3 »