po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> V blízké budoucnosti pravděpodobně podraží povinné ručení.

Aktuality

V blízké budoucnosti pravděpodobně podraží povinné ručení.

Povinné ručení

Podle analytiků je vysoce pravděpodobné, že porostou ceny povinného ručení. Kvůli konkurenčnímu boji jsou nyní ceny na tak nízké úrovni, že se některé pojišťovny dostávají do ztráty. To však již má brzy skončit. .

Rekordně nízké ceny povinného ručení jsou způsobeny především cenovými válkami, které začali v období ekonomické krize. V tomto období recese výrazně poklesly prodeje nových i ojetých automobilu, což vedlo k nižší a nižší poptávce po povinném ručení. Právě díky tomuto propadu poptávky a vstupu zahraničních subjektů na české finanční trhy, začaly pojišťovny postupně snižovat cenu povinného ručení.

Extrémně nízké, někdy až dumpingové ceny, však nemohou pokrýt náklady spojené s úhradou vzniklých škod a pojišťovny jsou nuceny zdražovat. První náznaky stoupajících cen už mohli zaregistrovat největší odběratelé povinného ručení – velké firmy a leasingové společnosti. Pomalu se také začíná uvažovat i o zvýšení cen pro malé zákazníky. Nicméně k takovému radikálnímu kroku se zatím žádná pojišťovna neodhodlala.

Jak vyplývá z předchozích zkušeností pojišťoven, dnešní zákazník reaguje na zvyšování cen tak, že prostě přejde k levnější konkurenci. Proto se pojišťovny snaží udržet zákazníky tím, že jím nabízejí další produkty. Pojišťovny tak doufají v příliv klientů a zisku, bez toho aniž by musely zdražovat ceny za povinné ručení.

Chcete-li i vy využít současného přetahování pojišťoven o zákazníky a získat tak velmi levné povinné ručení, využijte naší nabídky na (http://www.uspory.cz/pojisteni/povinne-ruceni-porovnani). S námi najdete nejlevnější povinné ručení za pár okamžiků.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

Může z povinného ručení získat peníze i viník?

23. 12. 2015

Nemusí jít hned o velkou nehodu. Někdy stačí ťuknout do sousedního auta při parkování a škoda může vzniknout na obou autech. Poškozený náhradu za způsobenou škodu získá z viníkova povinného ručení. Viník však bez havarijního pojištění nedostane ani korunu. Nebo ano?

Celá aktualita

Vybíráte si povinné ručení? Dejte si pozor na nízké limity plnění

6. 11. 2015

Zákon o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla stanovil minimální limit pojistného plnění na částce 35 milionu korun za újmy na zdraví či životě a 35 milionu korun za škody na majetku. Pojišťovny však upozorňují, že při současných podmínkách a cenách mohou být i tyto částky nízké.

Celá aktualita

Povinné ručení: Jak změnit pojišťovnu a na nic nezapomenout

23. 9. 2015

Ceny povinného ručení neustále stoupají, a proto se vyplatí pravidelně sledovat změny cen. Nové sazebníky zveřejňují české pojišťovny vždy na konci října a právě tato chvíle se pomalu blíží. Sledujte nové nabídky a najdete-li lepší, nebojte se změny. Ušetřit můžete i několik tisíc korun ročně.

Celá aktualita

Povinné ručení i pro traktory a bagry

5. 9. 2015

Pravidla povinného ručení čekají výrazné změny. Na počátku stojí případ slovinského farmáře zraněného traktorem, kterému mu pojišťovna odmítla uhradit plnou škodu. Důvodem bylo nedostatečné pojištění traktoru. Evropská unie se proto rozhodla zavést povinné ručení i do míst mimo veřejné pozemní komunikace.

Celá aktualita

1 2 3 »