po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Povinné ručení v Čechách? Zatím jedno z nejlevnějších v celé Evropě

Aktuality

Povinné ručení v Čechách? Zatím jedno z nejlevnějších v celé Evropě

18. 12. 2012 Povinné ručení

Čeští řidiči platí na pojistném za povinné ručení oproti kolegům z jiných zemí Evropské unie o dost méně. Česko se tak drží na špici žebříčku levného povinného ručení, což se ale má bohužel brzy změnit. Poskytovatelé povinného ručení plánují zdražování.

Cenu povinného ručení tlačí dolů konkurenční boj mezi jednotlivými dodavateli. Nízkými cenami a vysokými bonusy si pojišťovny snaží udržet stávající zákazníky a přebrat klienty ostatním pojišťovnám. Nedostatečná je také penalizace rizikových řidičů pomocí malusu. Většina pojišťoven bourajícímu řidiči povinné ručení zdraží jen málo.

Jak se zdá pojišťovny ale dosáhly svého limitu. Další tlak na cenu by znamenal pro většinu poskytovatelů povinného ručení pád do ztrátových hodnot. A proto se v roce 2013 tedy zlevňování pojištění nedočkáme. Naopak se předpokládá mírné zdražení. Podle pojišťoven však vyšší cenu pocítí především nejrizikovější řidiči.

Ve srovnání s ostatními zeměmi si Česká republika stojí dobře.

Ceny povinného ručení za poslední roky klesly tolik, že se české pojišťovny řadí mezi nejlevnější v Evropě. Například v Chorvatsku zaplatí řidiči za stejnou smlouvu až trojnásobek. Za povinné ručení zaplatí také vice Slovinci a to téměř dvojnásobek. Dražší pojištění vozidla mají také na Slovensku. Naopak nejméně na ručení zaplatí Maďaři nebo Srbové. Těm vyjde pojistka na auto s objemem do 1,2 l ročně pod 2 tisíce korun. Levně se řidiči pojistí také ve Finsku, Švédsku, Portugalsku nebo Francii.

Dražší pojištění bude příležitost pro pojistitele i pojištěnce

Navýšení ceny se pravděpodobně stane pro mnoho řidičů důvodem ke změně pojišťovny. Ne každý jistě bude spokojen s vyšší platbou a část motoristů se rozhodne pro změnu poskytovatele. Pokud se i Vám bude zdát nové povinné ručení přemrštěné, máte možnost vypovědět pojistnou smlouvu do dvou měsíců od oznámení změny ceny.

Nového poskytovatele pak můžete rychle najít na našem online srovnání povinného ručení, kde zaručeně najdete nejlevnější pojistnou smlouvu.

Hodnocení článku:

Podobné články

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

Může z povinného ručení získat peníze i viník?

23. 12. 2015

Nemusí jít hned o velkou nehodu. Někdy stačí ťuknout do sousedního auta při parkování a škoda může vzniknout na obou autech. Poškozený náhradu za způsobenou škodu získá z viníkova povinného ručení. Viník však bez havarijního pojištění nedostane ani korunu. Nebo ano?

Celá aktualita

Vybíráte si povinné ručení? Dejte si pozor na nízké limity plnění

6. 11. 2015

Zákon o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla stanovil minimální limit pojistného plnění na částce 35 milionu korun za újmy na zdraví či životě a 35 milionu korun za škody na majetku. Pojišťovny však upozorňují, že při současných podmínkách a cenách mohou být i tyto částky nízké.

Celá aktualita

1 2 3 »