po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Problémoví řidiči si připlatí

Aktuality

Problémoví řidiči si připlatí

Povinné ručení

Novinka, která se již zanedlouho pravděpodobně rozšíří pojišťovnami. Ti řidiči, kteří každoročně svou špatnou jízdou způsobí na českých silnicích až miliardové škody, si v budoucnu připlatí na povinném ručení. A to, že pořádně.

Do letošního roku byli řidiči zvyklí, že nejvyšší cena jakou za povinné ručení zaplatí, je tabulková cena a jediná změna této ceny byla sleva za bezeškodní průběh. To se ovšem začíná měnit. K ceně pojistného jako takového jim bude dále připočítáván tzv. malus – navýšení ceny pojistného v závislosti na způsobení dopravní nehody. To znamená, že čím více budou řidiči bourat, tím více posléze zaplatí na pojistném.

Tento trend zatím mezi pojišťovnami není nijak zvlášť upřednostňován. Jediná pojišťovna, která začala v současnosti uplatňovat systém přirážek cen k pojistnému za způsobení dopravních nehod, je pojišťovna Allianz. Podle předsedy představenstva Allianz pojišťovny Jakuba Strnada je to jediné možné řešení. „Uplatňovat pouze systém slev je chyba.“ Tvrdí Jakub Strnad. To, že pojišťovna Allianz je zatím jediná, která tento poměrně radikální krok provedla, ho zatím nijak netrápí. Podle rozhovoru, který poskytl serveru idnes.cz věří, že ostatní pojišťovny se letos nebo nejpozději příští rok přidají také.

Z rozhovoru mimo jiné také vyplývá, že tento krok povede jednak k přiblížení se situaci na pojišťovacím trhu v Evropské Unii a dále k zvýšení společenské zodpovědnosti pojišťoven. Jakub Strnad doufá, že až hrozba až 150 % přirážky k ceně pojistného (jak to tomu například v Německu), povede k tomu, aby i přísloveční „piráti silnic“ jezdili více opatrně.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

Může z povinného ručení získat peníze i viník?

23. 12. 2015

Nemusí jít hned o velkou nehodu. Někdy stačí ťuknout do sousedního auta při parkování a škoda může vzniknout na obou autech. Poškozený náhradu za způsobenou škodu získá z viníkova povinného ručení. Viník však bez havarijního pojištění nedostane ani korunu. Nebo ano?

Celá aktualita

Vybíráte si povinné ručení? Dejte si pozor na nízké limity plnění

6. 11. 2015

Zákon o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla stanovil minimální limit pojistného plnění na částce 35 milionu korun za újmy na zdraví či životě a 35 milionu korun za škody na majetku. Pojišťovny však upozorňují, že při současných podmínkách a cenách mohou být i tyto částky nízké.

Celá aktualita

Povinné ručení: Jak změnit pojišťovnu a na nic nezapomenout

23. 9. 2015

Ceny povinného ručení neustále stoupají, a proto se vyplatí pravidelně sledovat změny cen. Nové sazebníky zveřejňují české pojišťovny vždy na konci října a právě tato chvíle se pomalu blíží. Sledujte nové nabídky a najdete-li lepší, nebojte se změny. Ušetřit můžete i několik tisíc korun ročně.

Celá aktualita

Povinné ručení i pro traktory a bagry

5. 9. 2015

Pravidla povinného ručení čekají výrazné změny. Na počátku stojí případ slovinského farmáře zraněného traktorem, kterému mu pojišťovna odmítla uhradit plnou škodu. Důvodem bylo nedostatečné pojištění traktoru. Evropská unie se proto rozhodla zavést povinné ručení i do míst mimo veřejné pozemní komunikace.

Celá aktualita

1 2 3 »