po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky před výplatou >> Mikropůjčky pro rizikové osoby začnou nabízet také banky

Aktuality

Mikropůjčky pro rizikové osoby začnou nabízet také banky

21. 1. 2016 Půjčky před výplatou Dosud platilo, že banky poskytují půjčky pouze osobám či firmám s dostatečnou bonitou. Rizikové klienty jako nezaměstnané, ženy na mateřské či začínající podnikatele bez výjimky odmítaly. To se brzy může změnit. Komerční banka jako jedna z prvních chystá projekt v podobě mikropůjček právě pro tyto osoby.

Například v Portugalsku podobný projekt podporuje banka Millenium, která se pomocí mikropůjček snaží podpořit začínající podnikatele v jejich úsilí a pomoci jim dosáhnout úspěchů. “Banka Millenium má vypracovaný celý program pro začínající podnikatele, které učí, jak zvládnout začátek podnikání a jak se vyznat v daních a ekonomických termínech. Programem jsme pomohli k samostatnosti už více než pěti tisícům lidí," říká Tania Sousa, vedoucí programu.

Podobný projekt nyní míří také do Česka. Komerční banka se dohodla s Evropským investičním fondem, který se stane ručitelem drobných úvěrů pro rizikové skupiny. Komerční banka bude moci poskytnout mikropůjčky v celkové výši až 400 milionů korun. Peníze poputují především k lidem, které jinak nemají u bank šanci získat jakoukoliv půjčku. Jedná se například o ženy na mateřské dovolené, menšiny, nezaměstnané a začínající podnikatele.

Komerční banka chce podpořit především začínající podnikatele

Začít podnikat bez peněz není snadné. Lidé, kteří mají velké plány, jsou příliš často brzděni nedostatkem financí a minimální šancí získat potřebné peníze do začátků. Komerční banka plánuje těmto osobám vyjít vstříc. U Komerční banky si nyní budou moci zažádat o půjčku i lidé bez podnikatelské minulosti a existujícího majetku. Přesto nepůjde o rizikový projekt. Ručitelem těchto úvěru se totiž stal Evropský investiční fond.

"Malé a střední podniky jsou páteří naší ekonomiky a my je tímto investičním plánem podporujeme. V Česku by mělo mít díky dohodě s Komerční bankou lepší přístup k půjčkám až 2300 podniků. "

Elzbieta Bienkowská, eurokomisařka pro vnitřní trh, průmysl a malé a střední firmy

Komerční banka má povoleno začínajícím podnikatelům půjčit celkem až 1 miliardu korun, z čehož půjde již zmiňovaných 400 milionů na mikropůjčky. "Minulý rok zažila Česká republika největší nárůst v počtu nových firem za posledních sedm let. Jsem proto rád, že díky podpoře Evropského investičního fondu budeme moct začínajícím podnikatelům pomoct jejich nápady rozvíjet daleko snadněji," zdůrazňuje Albert Le Dirac'h, ředitel Komerční banky.

Půjčky podpoří podnikání i v menších městech a obcích

Od mikropůjček se očekává, že podpoří rozvoj podnikání i v oblastech, kde je podnikání výrazně problematičtější než například v Praze. "Myslím, že o podobné půjčky bude v Česku velký zájem. Měli by je dostat především lidé, kteří se snaží podnikat v menších městech nebo městysech, kde je podnikání daleko těžší než v Praze. Řemeslník na vybavení dílny nepotřebuje miliardy, stačí mu daleko menší úvěr, na klasickou půjčku ale většinou nedosáhne,"  vysvětluje Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků.

Po celé Evropě si tyto půjčky drží vysokou popularitu. Není se čemu divit. Právě tyto půjčky, které banky poskytují lidem bez jistoty na úspěch, dokázaly udržet a vytvořit více než 61 tisíc pracovních míst pro lidi, kteří by jinak zůstali bez práce a museli by žít ze sociálních dávek.

Chcete i vy získat výhodnou mikropůjčku? Na stránkách Úspory.cz si můžete porovnat bezpečné půjčky před výplatou od ověřených bankovních i nebankovních společností.

Štítky: bankovní mikropůjčky | mikropůjčky | mikropůjčky online | porovnání půjčky před výplatou | půjčky pro začínající podnikatele | půjčky před výplatou |

Hodnocení článku:

Podobné články

Japonská půjčka – Řešení, když vás překvapí nečekaný výdaj nebo chybí pár korun do výplaty

17. 1. 2017

Pokazila se vám lednička a nemáte z čeho zaplatit opravu? Výplata vám tento měsíc přijde pozdě? Museli jste své ratolesti zajistit lyžařské vybavení a teď přemýšlíte, jak do příští výplaty vyjdete? Nejvýhodnějším a nejbezpečnějším řešením je Japonská půjčka. Podívejte se, na co si dát pozor u mikropůjček a který poskytovatel má nejnižší poplatky.

Celá aktualita

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

2. 12. 2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

9. 11. 2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22. 9. 2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Jak na nebankovní půjčky?

15. 9. 2016

Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19. 8. 2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita

Předražené telefonní linky? U rychlých půjček bohužel stále problém

10. 8. 2016

Výplata za týden a vy zrovna nutně potřebujete pár tisíc. Někdo to řeší půjčkou od kamaráda, jiný i když nerad, sáhne do úspor. Jedno z řešení je také rychlá půjčka, často příznačně nazývána jako „půjčka před výplatou“. Jde o mikroúvěr, kdy do pár minut získáte pár tisíc korun s tím, že do měsíce celou částku splatíte, v nerozšířenějším případě právě hned po výplatě.

Celá aktualita

Arogance a podezřelá čísla k rychlým půjčkám nepatří

28. 7. 2016

Rychlá půjčka je stále diskutovanějším tématem v rámci nebankovních úvěrů. Nedávná novela, která zpřísnila podmínky pro poskytování půjček, nyní spotřebitele více chrání. Nově totiž bude každý zájemce o poskytování půjček muset zažádat o svolení přímo Českou národní banku, zvládnout test o znalosti finančního trhu a v neposlední řadě také složit základní kapitál ve výši minimálně 20 milionů korun.

Celá aktualita

1 2 3 »