Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Blíží se svátky. Co na to české domácnosti?

Aktuality

Blíží se svátky. Co na to české domácnosti?

11. 12. 2012 Půjčky

Necelá polovina všech Čechů se bude snažit přes letošní Vánoce uspořit na dárcích. Přesto se opět utratí více než v minulých letech. Za nejtradičnější dárky jako například kosmetika, prádlo nebo knihy utratí Češi o 700 Kč více než v roce 2010.

Vánoční svátky klepou na dveře a všichni už se těší na tradiční volno z práce a čas strávený v rodinném kruhu. Symbolem Vánoc je kromě volného času také nakupování dárků. Snad nikdo si nedokáže zimní svátky bez stromečku a dárků pod ním představi. Dárky ovšem něco stojí a letos budou Češi spíše spořit. Snaha utratit méně přes Vánoční svátky jenom odráží chování českých domácností v období nejistoty, způsobené ekonomickou krizí, která začala v roce 2009. Podle průzkumu, který realizovala společnosti GE Money bank, se bude český spotřebitel snažit ve srovnání s minulým rokem uspořit na dárcích mezi 2 500 a 3000 Kč.

Mění se i nákupní zvyklosti

Nejoblíbenějším místem pro výběr vánočních dárků jsou ještě stále nákupní centra. Ty jsou nicméně pomalu vytlačovány nákupem přes internet. Oproti roku 2011 internetové obchody vykazují 10% nárůst. Nejméně jsou u spotřebitelů oblíbené specializované obchody. Za poslední dva roky specializovaným prodejnám klesl počet nákupů přes svátky o celou pětinu. Naopak se nemění podstata dárků, které si lidé dávají. Mezi nejoblíbenější stále patří elektronika, kosmetika, knihy, peníze nebo oblečení.

Kolik lidé v průměru utratí za jejich nejbližší

Podle výzkumu letos lidé plánují v průměru obdarovat šest svých nejbližších. Za každého z nich jsou ochotni vydat maximálně 1 200 korun. Celkově tedy je Čech ochotný přes letošní svátky utratit za dárky maximálně 7 200 Kč. Ne každému se podaří disponovat na konci roku takovou hotovostí. Často nezbývá nic jiného než si na dárky pro své nejbližší krátkodobě vypůjčit. Lepším řešením než si brát spotřebitelský úvěr je využít takzvané půjčky před výplatou. Klient si od společnosti vezme malou částku s krátkou dobou splatnosti, často jen několika týdnů. Většina takových půjček před výplatou nejsou ani úročeny, ale platí se pouze poplatek za jejich vyřízení.

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »