po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Boj proti lichvářům. Víte, která organizace Vám bude stát po boku?

Aktuality

Boj proti lichvářům. Víte, která organizace Vám bude stát po boku?

Půjčky

Mezi finančními institucemi se najdou i takové, které doslova zneužívají nepříznivé situace klientů, a nabízí půjčky za velmi nevýhodných podmínek. Poradíme vám, jak takové společnosti poznáte, a jak se jim vyhnout.

Do nepříznivé finanční situace se v dnešní ekonomicky nestabilní době může dostat kdokoliv. A právě vhodně zvolená půjčka Vám je může pomoci snadno překonat. Většina bankovních i nebankovních společností nabízí hned několik typů úvěrových produktů, stačí si jen vybrat ten správný.

Hlavně se dobře informovat

Staré české přísloví praví: „Dvakrát měř, jednou řež“. U spotřebitelských úvěrů to platí dvojnásob. Především vyberte takovou společnost, která je ověřená a spolehlivá. Vždy si proto předem společnost důkladně ověřte. Neunáhlete se a v ideálním případě se obraťte na společnost, kterou vám doporučí více osob. Seznam ověřených finančních institucí, které nabízejí různé typy půjček, najdete na našem online srovnání půjček.

Máte-li už společnost vybranou, nezapomeňte si před podpisem smlouvy všechny dokumenty pečlivě prostudovat. Pozornost věnujte především Obchodním podmínkám a Sazebníku. Většina společností oba dokumenty nabízí ke stažení na vlastních stránkách, takže ani nemusíte nikam chodit, a vše si můžete pohodlně stáhnout do počítače. Pokud vám vybraná společnost dokumenty nechce poskytnout k nahlednutí předem, je vhodné se obrátit na jinou.

Když už je pozdě

V případě, že už jste se dostali do problémů s nepoctivým poskytovatelem půjček, máte hned několik institucí, na které se můžete obrátit pro pomoc. Ze státních institucí to jsou především Česká obchodní inspekce a institut Finančního arbitra. Dále existují také nestátní organizace jako Asociace občanských poraden nebo Poradna při finanční tísni . Česká obchodní inspekce Vám pomůže pouze tehdy, jste-li přesvědčeni o tom, že konkrétní společnost provozuje nekalé praktiky, a porušuje tím zákon. Pokud ale potřebujete pomoci v konkrétním případě, je lepší se obrátit na institut Finančního arbitru. Stížnosti u něj jsou levnější a podstatně rychlejší než vleklé soudní jednání. Pomoci mohou i výše zmiňované neziskové organizace. Ty nabízí lidem hlavně poradenské služby. Díky zkušenostem pomáhají hledat konkrétní řešení. Výhodou je, že jejich služby jsou často zdarma.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »