po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Bonus za řádné splácení půjčky je důležitý pro 75 procent Čechů

Aktuality

Bonus za řádné splácení půjčky je důležitý pro 75 procent Čechů

Půjčky Téměř tři čtvrtiny Čechů považují bonus za řádné splácení za důležité kritérium, podle kterého by si vybírali spotřebitelskou půjčku. Tento bonus v současné době nabízí již pět českých bank a dvě úvěrové společnosti. Jako první jej začala nabízet Air Bank.

Jako první přišla s novým motivačním programem Air Bank na podzim roku 2012. Tehdy do své standardní nabídky zařadila půjčku, která řádně splácející klienty odměnila nejnižší úrokovou sazbou na trhu. Podle Air Bank je bonus nejlepším způsobem, jak přimět klienty splácet řádně a včas.

„Klienti tuto možnost uvítali, protože výši úroku ovlivňují jen a pouze svým vlastním chováním. Pokud splácí půjčku včas, získají naši nejnižší úrokovou sazbu vyhrazenou v jiných bankách jen pro ty nejbonitnější klienty,“ vysvětluje výhody odměňování věrných klientů Robert Štefl, vedoucí produktového týmu ve společnosti Air Bank.

Některé banky nabízí nižší úroky, jiné finanční odměnu

Brzy se objevily další banky, které usoudily, že se jedná o dobrý způsob. Dnes bonus za řádné splácení půjčky nabízí také Sberbank, UniCredit Bank, GE Money Bank a Raiffeisenbank. Z nebankovních společností je to Home Credit a Cetelem.

Air Bank, Sberbank a UniCredit Bank mají odměňování jako součást produktu. U ostatních bank se zatím jedná o akční nabídku. Rozdíly také panují ve formě odměny. Některé banky preferují snížení úroku, jiné věrným klientům nabízí finanční odměnu nebo jim odpustí několik posledních splátek. Výše odměny se odvíjí od výše půjčky a doby splácení.

Při výběru půjčky se proto vyplatí porovnat nejen úrok a RPSN, ale tak výši případné odměny. Je však potřeba počítat s tím, že vyplacení odměny závisí na podmínkách banky. Odměna je často vázaná na minimální dobu půjčky od dvou let výše. Důležitým kritériem je také tolerance zpoždění splátky. Některé banky tolerují až 8 dní, jiné banky netolerují ani jediný den.

Náš tip: Porovnejte si půjčky na Úspory.cz a získejte nejvýhodnější půjčku za pár minut.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »