Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Bonus za řádné splácení půjčky je důležitý pro 75 procent Čechů

Aktuality

Bonus za řádné splácení půjčky je důležitý pro 75 procent Čechů

4. 8. 2014 Půjčky Téměř tři čtvrtiny Čechů považují bonus za řádné splácení za důležité kritérium, podle kterého by si vybírali spotřebitelskou půjčku. Tento bonus v současné době nabízí již pět českých bank a dvě úvěrové společnosti. Jako první jej začala nabízet Air Bank.

Jako první přišla s novým motivačním programem Air Bank na podzim roku 2012. Tehdy do své standardní nabídky zařadila půjčku, která řádně splácející klienty odměnila nejnižší úrokovou sazbou na trhu. Podle Air Bank je bonus nejlepším způsobem, jak přimět klienty splácet řádně a včas.

„Klienti tuto možnost uvítali, protože výši úroku ovlivňují jen a pouze svým vlastním chováním. Pokud splácí půjčku včas, získají naši nejnižší úrokovou sazbu vyhrazenou v jiných bankách jen pro ty nejbonitnější klienty,“ vysvětluje výhody odměňování věrných klientů Robert Štefl, vedoucí produktového týmu ve společnosti Air Bank.

Některé banky nabízí nižší úroky, jiné finanční odměnu

Brzy se objevily další banky, které usoudily, že se jedná o dobrý způsob. Dnes bonus za řádné splácení půjčky nabízí také Sberbank, UniCredit Bank, GE Money Bank a Raiffeisenbank. Z nebankovních společností je to Home Credit a Cetelem.

Air Bank, Sberbank a UniCredit Bank mají odměňování jako součást produktu. U ostatních bank se zatím jedná o akční nabídku. Rozdíly také panují ve formě odměny. Některé banky preferují snížení úroku, jiné věrným klientům nabízí finanční odměnu nebo jim odpustí několik posledních splátek. Výše odměny se odvíjí od výše půjčky a doby splácení.

Při výběru půjčky se proto vyplatí porovnat nejen úrok a RPSN, ale tak výši případné odměny. Je však potřeba počítat s tím, že vyplacení odměny závisí na podmínkách banky. Odměna je často vázaná na minimální dobu půjčky od dvou let výše. Důležitým kritériem je také tolerance zpoždění splátky. Některé banky tolerují až 8 dní, jiné banky netolerují ani jediný den.

Náš tip: Porovnejte si půjčky na Úspory.cz a získejte nejvýhodnější půjčku za pár minut.

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »