Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Češi mají k půjčkám kladný vztah

Aktuality

Češi mají k půjčkám kladný vztah

24. 8. 2011 Půjčky

Podle výsledků nedávné ankety považují Češi půjčku za dobré řešení svých případných finančních nesnází. Až 80 % dotázaných uvedlo, že si již někdy v minulosti půjčku vzalo. Z ankety také vyplývá, že nejoptimističtěji se k půjčkám staví mladí lidé do 30 let.

Cílem výzkumu bylo zjistit, jaký má česká národ vztah k půjčkám a na co by si byli Češi ochotni půjčit peníze. Nejvíce respondentů je přesvědčeno, že nejrozumnější je půjčit si na bydlení. Takto odpovědělo celých 94 % dotázaných. Z výsledků výzkumu dále vyplynulo, že celých 70 % účastníků ankety by si vzalo úvěr na pořízení auta, 55 % by si tak řešilo problém s koupí domácích spotřebičů a necelá polovina by byla ochotná si vzít úvěr na zaplacení vzdělání.

Zaměříme-li se nyní na nejméně zaškrtávané odpovědi, zjistíme, že necelých 35 procent respondentů by bylo ochotných si vzít úvěr na zdravotní péči. Velmi malo kladných odpovědí zaznamenal také úvěr, který by sloužit k zaplacení jiného úvěru, takto odpovědělo pouhých 13 % dotázaných. Nejmenší úspěch však získat úvěr na zaplacení dovolené. Jenom 8 % všech účastníků odpovědělo, že by si půjčili na financování dovolené.

Součástí ankety také bylo, jaké jsou nejčastější důvody pro nesplácení svých finančních závazků. Toto jsou nejčastější odpovědi:

  • Ztráta zaměstnání
  • Vážné onemocnění
  • Úmrtí
  • Dopravní nehoda
  • Vážná událost týkající se člena rodiny

Jaký je Váš názor? Na co byste si byli ochotni vzít půjčku? Už jste přemýšleli, jaký úvěr je pro Vás ten správný? S výběrem půjčky Vám určitě pomůže náš online srovnávač půjček na stránkách (http://www.uspory.cz/pujcky/porovnani-pujcek), kde si najdete půjčku přesně pro Vás.

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »