po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Češi mají k půjčkám kladný vztah

Aktuality

Češi mají k půjčkám kladný vztah

Půjčky

Podle výsledků nedávné ankety považují Češi půjčku za dobré řešení svých případných finančních nesnází. Až 80 % dotázaných uvedlo, že si již někdy v minulosti půjčku vzalo. Z ankety také vyplývá, že nejoptimističtěji se k půjčkám staví mladí lidé do 30 let.

Cílem výzkumu bylo zjistit, jaký má česká národ vztah k půjčkám a na co by si byli Češi ochotni půjčit peníze. Nejvíce respondentů je přesvědčeno, že nejrozumnější je půjčit si na bydlení. Takto odpovědělo celých 94 % dotázaných. Z výsledků výzkumu dále vyplynulo, že celých 70 % účastníků ankety by si vzalo úvěr na pořízení auta, 55 % by si tak řešilo problém s koupí domácích spotřebičů a necelá polovina by byla ochotná si vzít úvěr na zaplacení vzdělání.

Zaměříme-li se nyní na nejméně zaškrtávané odpovědi, zjistíme, že necelých 35 procent respondentů by bylo ochotných si vzít úvěr na zdravotní péči. Velmi malo kladných odpovědí zaznamenal také úvěr, který by sloužit k zaplacení jiného úvěru, takto odpovědělo pouhých 13 % dotázaných. Nejmenší úspěch však získat úvěr na zaplacení dovolené. Jenom 8 % všech účastníků odpovědělo, že by si půjčili na financování dovolené.

Součástí ankety také bylo, jaké jsou nejčastější důvody pro nesplácení svých finančních závazků. Toto jsou nejčastější odpovědi:

  • Ztráta zaměstnání
  • Vážné onemocnění
  • Úmrtí
  • Dopravní nehoda
  • Vážná událost týkající se člena rodiny

Jaký je Váš názor? Na co byste si byli ochotni vzít půjčku? Už jste přemýšleli, jaký úvěr je pro Vás ten správný? S výběrem půjčky Vám určitě pomůže náš online srovnávač půjček na stránkách (http://www.uspory.cz/pujcky/porovnani-pujcek), kde si najdete půjčku přesně pro Vás.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »