po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Češi mají k půjčkám kladný vztah

Aktuality

Češi mají k půjčkám kladný vztah

24. 8. 2011 Půjčky

Podle výsledků nedávné ankety považují Češi půjčku za dobré řešení svých případných finančních nesnází. Až 80 % dotázaných uvedlo, že si již někdy v minulosti půjčku vzalo. Z ankety také vyplývá, že nejoptimističtěji se k půjčkám staví mladí lidé do 30 let.

Cílem výzkumu bylo zjistit, jaký má česká národ vztah k půjčkám a na co by si byli Češi ochotni půjčit peníze. Nejvíce respondentů je přesvědčeno, že nejrozumnější je půjčit si na bydlení. Takto odpovědělo celých 94 % dotázaných. Z výsledků výzkumu dále vyplynulo, že celých 70 % účastníků ankety by si vzalo úvěr na pořízení auta, 55 % by si tak řešilo problém s koupí domácích spotřebičů a necelá polovina by byla ochotná si vzít úvěr na zaplacení vzdělání.

Zaměříme-li se nyní na nejméně zaškrtávané odpovědi, zjistíme, že necelých 35 procent respondentů by bylo ochotných si vzít úvěr na zdravotní péči. Velmi malo kladných odpovědí zaznamenal také úvěr, který by sloužit k zaplacení jiného úvěru, takto odpovědělo pouhých 13 % dotázaných. Nejmenší úspěch však získat úvěr na zaplacení dovolené. Jenom 8 % všech účastníků odpovědělo, že by si půjčili na financování dovolené.

Součástí ankety také bylo, jaké jsou nejčastější důvody pro nesplácení svých finančních závazků. Toto jsou nejčastější odpovědi:

  • Ztráta zaměstnání
  • Vážné onemocnění
  • Úmrtí
  • Dopravní nehoda
  • Vážná událost týkající se člena rodiny

Jaký je Váš názor? Na co byste si byli ochotni vzít půjčku? Už jste přemýšleli, jaký úvěr je pro Vás ten správný? S výběrem půjčky Vám určitě pomůže náš online srovnávač půjček na stránkách (http://www.uspory.cz/pujcky/porovnani-pujcek), kde si najdete půjčku přesně pro Vás.

Hodnocení článku:

Podobné články

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

1 2 3 »