po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Dávejte si pozor na “levné” půjčky

Aktuality

Dávejte si pozor na “levné” půjčky

Půjčky Při výběru půjčky nehleďte pouze na jeho cenu. Podle odborníků cena úvěru již dávno není nejpodstatnějším parametrem. O kvalitě a výhodnosti úvěru rozhodují další kritéria, která mohou hrát významnou roli zejména v případě problémů se splácením úvěru a jiných nestandardních situacích.

O současném stavu půjček informují aktuální výsledky projektu Navigátor bezpečného úvěru. „Letošní výsledky Studie Navigátor bezpečného úvěru dokládají, že se trh v segmentu bezpečných poskytovatelů do značné míry sám reguluje, a reaguje tak na potřebu zvýšené ochrany spotřebitelů,” uvedl Michael Mejstřík, zakladatel projektu Navigátor bezpečného úvěru a profesor Univerzity Karlovy.

Cena je při výběru půjčky stále klíčová

Podle profesora Mejstříka přestává být cena úvěru hlavním parametrem. Důvodem je úzké rozmezí, ve kterém se ceny úvěru u bezpečných poskytovatelů půjček pohybují. Proto je třeba sledovat další kritéria. I přesto, že význam ceny úvěru klesá, je však stále klíčový. 

Zájemce o půjčku však musí počítat s tím, že obdrží velmi podobné nabídky. Samozřejmě to platí pouze v případě, že osloví úvěrové společnosti v rámci bezpečného segmentu.

Stále platí, že velmi důležité je si vybrat bezpečného a ověřeného poskytovatele půjček, jehož postavení na trhu je dostatečně známé. Výběr půjčky by měl začít volbou porovnávaných společností, u kterých o půjčku zájemce zažádá. Poté je třeba porovnat nejen cenu půjčku, ale také další kritéria, které porovnají také přidanou hodnotu. 

Přidanou hodnotou může být například specifický parametr dané půjčky či zajímavá doplňková služba (např. pojištění neschopnosti splácet půjčku zdarma, právní poradenství, internetová správa půjčky a jiné).

Sjednejte si výhodnou půjčku na Úspory.cz!

Podstatnou roli hraje chování úvěrových společnosti v krizových situacích

Problémy se splácením půjčky a potažmo s úvěrovou společností zpravidla nebývají až do doby, dokud nenastane krizová situace. Mezi takové kritické situace patří nejčastěji potíže se splácením půjčky.

Ztráta zaměstnání či dlouhodobá nemoc může klienta úvěrové společnosti dostat do nelehké situace, kdy nebude schopen půjčku po nějakou dobu splácet. Pro tyto případy se vyplatí mít předem dostatečné informace o tom, jak bude daná společnost nastalou situaci řešit. 

Úvěrové společnosti mívají pro podobné situace vypracované scénáře, podle kterých se běžně chovají. Při výběru půjčky se o tento scénář zajímejte. V případě problémů Vám to může ušetřit nemalé finanční prostředky. Některé společnosti se totiž snaží najít řešení vhodné pro obě strany, jiné na krizových situacích vydělávají díky vysokým poplatkům za pozdní splácení.

Nejlepší půjčky nabízí Komerční banka

Navigátor bezpečného úvěru zveřejnil Studii za rok 2014, v níž porovnal konkrétní půjčky. Celkem bylo hodnoceno 64 poskytovatelů půjček a porovnáno bylo 105 spotřebitelských úvěrů. Podle této studie se nejlepší úvěrovou bankou v České republice stala Komerční banka následována mBank, Home Credit, Air Bank, Equa Bank a Cetelem.

"Celkem sedm společností se umístilo v bodovém hodnocení nad hranicí devět bodů, což lze považovat za velmi dobrý výsledek," ohodnotil výsledky Matěj Urban, zpracovatel této odborné studie. V kategorii půjčky ve výši 30 tisíc korun si nejlépe vedly Air Bank a Home Credit. V případě půjčky ve výši 100 tisíc korun nejlepší podmínky nabídly Komerční banka, mBank, Equa bank, Zuno, Cetelem a Home Credit.

Štítky: bezpečná půjčka | Levné půjčky | nebankovní půjčka | Online porovnávač půjček | porovnání půjček | poskytovatelé půjček |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »