po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Dávejte si pozor na podezřelé půjčky

Aktuality

Dávejte si pozor na podezřelé půjčky

6. 2. 2014 Půjčky Chcete-li si vzít půjčku, obraťte se pouze na ověřené poskytovatele. Narazíte-li na podvodnou firmu, mohou Vás čekat i úroky ve výši 600 procent! Takový případ nyní řeší Státní zastupitelství v Ústí nad Labem na firmu Finpomoc.cz.

Za podivných okolnosti poskytovala půjčky společnost Finpomoc.cz lidem nejen v Ústí nad Labem. Lidem tato společnost několik let nabízela několikatisícové půjčky, za které si nyní účtují nehorázné úroky. Pokud lidé nesplácí, hrozí jim exekucemi na byt, dům i plat. Například paní Miloslava Š. si v roce 2007 půjčila pouhých 20 tisíc korun. Podmínky však byly nastaveny velmi nevýhodně a ve výsledku musela zaplatit pokutu ve výši 70 tisíc korun a půjčku zaplatila navíc dvakrát. Podobně postižených jsou však tisíce. Odhaduje se, že celkem tato společnost hrozí exekucemi přes osmi tisícům klientů a to nejen Ústeckém kraji.

Případy řeší soudy

Desítky poškozených klientů se obrátily na soud či na sdružení Nedejte se!, které klientům Finpomoc.cz nabídlo pomoc. V minulosti nebyly podobné případy příliš úspěšné. Nyní však soudy hodnotí uzavřené smlouvy jako jednostranně výhodné pro firmu. Klienti neměli podle jejich vyjádření šanci podmínky splnit. Smlouvy tak odporovaly dobrým mravům a zaváněly lichvou. Byly proto uznány za neplatné a soudy rozhodly ve prospěch klientů. Vyjádření společnosti není možné získat, protože vedení společnosti není v současné době k zastižení.

Půjčky si vybírejte obezřetně

Nejlepším řešením však je, se podobné situaci zcela vyhnout. Při vybírání půjček by si lidé měli velmi obezřetně vybírat poskytovatelé. Na trhu s půjčkami nyní působí stovky nebankovních společností, z nichž řada z nich poskytuje velmi nevýhodné úvěry. Vybranou společnost by si zájemce měl velmi důkladně ověřit ještě před tím, než podepíše smlouvu o půjčce. Zároveň je důležité si prostudovat smluvní podmínky, zejména pak hrozící sankce a pokuty.

Náš tip: “S výběrem správné půjčky Vám na Úspory.cz pomůžeme. Najdete zde půjčky od ověřených společností, které si můžete mezi sebou snadno porovnat.”

Hodnocení článku:

Podobné články

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

1 2 3 »