Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Dávejte si pozor na podezřelé půjčky

Aktuality

Dávejte si pozor na podezřelé půjčky

6. 2. 2014 Půjčky Chcete-li si vzít půjčku, obraťte se pouze na ověřené poskytovatele. Narazíte-li na podvodnou firmu, mohou Vás čekat i úroky ve výši 600 procent! Takový případ nyní řeší Státní zastupitelství v Ústí nad Labem na firmu Finpomoc.cz.

Za podivných okolnosti poskytovala půjčky společnost Finpomoc.cz lidem nejen v Ústí nad Labem. Lidem tato společnost několik let nabízela několikatisícové půjčky, za které si nyní účtují nehorázné úroky. Pokud lidé nesplácí, hrozí jim exekucemi na byt, dům i plat. Například paní Miloslava Š. si v roce 2007 půjčila pouhých 20 tisíc korun. Podmínky však byly nastaveny velmi nevýhodně a ve výsledku musela zaplatit pokutu ve výši 70 tisíc korun a půjčku zaplatila navíc dvakrát. Podobně postižených jsou však tisíce. Odhaduje se, že celkem tato společnost hrozí exekucemi přes osmi tisícům klientů a to nejen Ústeckém kraji.

Případy řeší soudy

Desítky poškozených klientů se obrátily na soud či na sdružení Nedejte se!, které klientům Finpomoc.cz nabídlo pomoc. V minulosti nebyly podobné případy příliš úspěšné. Nyní však soudy hodnotí uzavřené smlouvy jako jednostranně výhodné pro firmu. Klienti neměli podle jejich vyjádření šanci podmínky splnit. Smlouvy tak odporovaly dobrým mravům a zaváněly lichvou. Byly proto uznány za neplatné a soudy rozhodly ve prospěch klientů. Vyjádření společnosti není možné získat, protože vedení společnosti není v současné době k zastižení.

Půjčky si vybírejte obezřetně

Nejlepším řešením však je, se podobné situaci zcela vyhnout. Při vybírání půjček by si lidé měli velmi obezřetně vybírat poskytovatelé. Na trhu s půjčkami nyní působí stovky nebankovních společností, z nichž řada z nich poskytuje velmi nevýhodné úvěry. Vybranou společnost by si zájemce měl velmi důkladně ověřit ještě před tím, než podepíše smlouvu o půjčce. Zároveň je důležité si prostudovat smluvní podmínky, zejména pak hrozící sankce a pokuty.

Náš tip: “S výběrem správné půjčky Vám na Úspory.cz pomůžeme. Najdete zde půjčky od ověřených společností, které si můžete mezi sebou snadno porovnat.”

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »