po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Dávejte si pozor na podezřelé půjčky

Aktuality

Dávejte si pozor na podezřelé půjčky

Půjčky Chcete-li si vzít půjčku, obraťte se pouze na ověřené poskytovatele. Narazíte-li na podvodnou firmu, mohou Vás čekat i úroky ve výši 600 procent! Takový případ nyní řeší Státní zastupitelství v Ústí nad Labem na firmu Finpomoc.cz.

Za podivných okolnosti poskytovala půjčky společnost Finpomoc.cz lidem nejen v Ústí nad Labem. Lidem tato společnost několik let nabízela několikatisícové půjčky, za které si nyní účtují nehorázné úroky. Pokud lidé nesplácí, hrozí jim exekucemi na byt, dům i plat. Například paní Miloslava Š. si v roce 2007 půjčila pouhých 20 tisíc korun. Podmínky však byly nastaveny velmi nevýhodně a ve výsledku musela zaplatit pokutu ve výši 70 tisíc korun a půjčku zaplatila navíc dvakrát. Podobně postižených jsou však tisíce. Odhaduje se, že celkem tato společnost hrozí exekucemi přes osmi tisícům klientů a to nejen Ústeckém kraji.

Případy řeší soudy

Desítky poškozených klientů se obrátily na soud či na sdružení Nedejte se!, které klientům Finpomoc.cz nabídlo pomoc. V minulosti nebyly podobné případy příliš úspěšné. Nyní však soudy hodnotí uzavřené smlouvy jako jednostranně výhodné pro firmu. Klienti neměli podle jejich vyjádření šanci podmínky splnit. Smlouvy tak odporovaly dobrým mravům a zaváněly lichvou. Byly proto uznány za neplatné a soudy rozhodly ve prospěch klientů. Vyjádření společnosti není možné získat, protože vedení společnosti není v současné době k zastižení.

Půjčky si vybírejte obezřetně

Nejlepším řešením však je, se podobné situaci zcela vyhnout. Při vybírání půjček by si lidé měli velmi obezřetně vybírat poskytovatelé. Na trhu s půjčkami nyní působí stovky nebankovních společností, z nichž řada z nich poskytuje velmi nevýhodné úvěry. Vybranou společnost by si zájemce měl velmi důkladně ověřit ještě před tím, než podepíše smlouvu o půjčce. Zároveň je důležité si prostudovat smluvní podmínky, zejména pak hrozící sankce a pokuty.

Náš tip: “S výběrem správné půjčky Vám na Úspory.cz pomůžeme. Najdete zde půjčky od ověřených společností, které si můžete mezi sebou snadno porovnat.”

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »