po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Finty úvěrových predátorů - na co si dát pozor?

Aktuality

Finty úvěrových predátorů - na co si dát pozor?

Půjčky

Pokud jste se dostali do finanční tísně a potřebujete půjčit peníze, pak si dejte pozor, od koho si peníze půjčíte. Snadno by se Vám mohlo stát, že naletíte fintám úvěrových predátorů, a pak se nebudete stačit divit, co vše zaplatíte navíc nebo jaké budou sankce za opožděnou splátku.

Na co vše si dát pozor?

Smluvní podmínky jsou často napsané malým písmem, velmi nepřehledně a ke všemu tak zdlouhavě, že nejednomu z nás se nechtějí číst. Tady ale pozor. I kdybyste si měli vzít lupu a číst je delší dobu, udělejte to! Předejdete tím různým nepříjemnostem.

Nastudujte si a velký pozor si dejte na:

  • Splátky - do jakého termínu a jakou formou musejí být hrazeny, co vše Vás čeká při nedodržení splátkového kalendáře
  • Sankce - jaké pokuty Vás čekají za např. nezaplacení splátky včas, úroky z prodlení atd.
  • Rozhodčí doložka - podpisem této doložky stvrdíte to, že pokud by došlo k nesplnění podmínek, pak se spor nebude řešit řádným soudem, ale rozhodcem
  • Blankosměnka - nevyplněná směnka bez částky a data, věřitel má možnost jí uplatnit při nedodržení podmínek

Náš tip: “Nepůjčujte si peníze od předem neprověřených zdrojů. Vaše dluhy by se Vám mohly prohloubit.“

Chcete půjčit bez zbytečných starostí?

Úspory.cz Vám pomůžou porovnat jednotlivé půjčky a zprostředkují půjčku, u níž se nebudete muset bát!

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »