po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Jak fungují a k čemu slouží registry dlužníků

Aktuality

Jak fungují a k čemu slouží registry dlužníků

Půjčky Máte strach, že se opožděnou platbou či splátkou dostanete do registru dlužníků? Není radno situaci podceňovat. Do registru, ať už bankovního či nebankovního, se můžete dostat i kvůli pouhé stokoruně nebo splátce opožděné o jeden den.

Náš tip: “Jednejte a nespoléhejte, že to nějak dopadne. Zařídíme Vám výhodnou půjčku a poradíme, kde a na čem se dá uspořit.“

Typy registrů dlužníků

  • bankovní - Czech Banking Credit Bureau a Centrální registr úvěrů České národní banky
  • nebankovní - Centrální registr dlužníků CERD a SOLUS

Jak funguje registr dlužníků?

Princip výše zmiňovaných registrů je obecně řečeno stejný. Registry slouží k zaznamenání neplacení ale i placení závazků daného subjektu, ať už fyzické nebo právnické osoby. Všechny závazky (úvěry, hypotéky, půjčky) jsou v registru poznamenány a případné neplnění je evidováno. Evidovány jsou i platby, které jsou uhrazeny včas.

K čemu slouží registr dlužníků?

Registry dlužníků slouží především bankám a institucím, které Vám poskytují nějaké služby, za které platíte. V praxi je běžné, že například při žádosti o úvěr banka nahlédne do registru a ověří si, že jste klient bezproblémový, a nebo že k Vám bude přistupovat obezřetněji, protože jste v minulosti své závazky řádně nesplácel.

Nedopusťte negativní zápis

Na našich stránkách Úspory.cz Vám poradíme, kde a na čem se dá ušetřit, proto si je pečlivě projděte. Bojíte se, že nestihnete uhradit včas splátku hypotéky? Víte již předem, že Váš zaměstnavatel bude mít prodlení s výplatou vaší mzdy? Nenechte to dojít tak daleko a řešte situaci včas. Sjednejte si s námi výhodnou půjčku!

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »